Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

O titul hry roka tento rok zabojuje aj mačacia adventúra Stray

Pri všetkých tých odkladoch sa čomu ani vlastne nie je diviť...

Profilový obrázok autora článku - Dominik Slavkovský Dominik Slavkovský
Stray Game Wallpaper

Už sa nám opäť pomaly blíži koniec roka, čo je presne ten správny čas oceniť tie najlepšie herné tituly, ktoré sme si mali možnosť tento rok zahrať. Práve preto sa nám pripomína aj prestížna herná šou The Game Awards. Dnes sme sa totiž dozvedeli kompletný zoznam všetkých nominovaných hier naprieč rôznymi kategóriami ako najlepšia réžia, vizuál či zvukový dizajn. Poznáme samozrejme aj hry, ktoré zabojujú o tú najprestížnejšiu cenu, o titul hry roka. A jedna z nich nás skutočne prekvapila.

Najprv začnime tým najlepším, čo tento rok priniesol a čo samozrejme nesmie pri oceňovaní chýbať. Hovoríme o Elden Ringu od From Software, ktorý tento rok získal najvyššie hodnotenie herných kritikov, a o čerstvom pokračovaní God of War: Ragnarök z dielne Sony Santa Monica, ktorému sa už teraz v predajoch darí v Anglicku lepšie ako originálu z roku 2018. Zaujímavé je, že obidve štúdiá, ktoré za týmito hrami stoja, si už jednu cenu za najlepšiu hru roka v minulosti odniesli.

Najväčším prekvapením na zozname uchádzačov o najlepší titul za rok 2022 je mačacia adventúra Stray. Napriek tomu, že hra bola veľmi dobre prijatá nielen hráčmi a ich kocúrmi, ale aj kritikmi, ide o netradičnú voľbu. Jedným z dôvodov môže byť aj obrovské množstvo odkladov hier, ktoré sme mali pôvodne už dávno hrať.

Vôbec nás však neprekvapuje nominácia hry A Plague Tale: Requiem. Titul zožal obrovskú chválu a ako jeden z mála bol dostupný exkluzívne pre next-gen. Znamená to samozrejme v prvom rade vysoko realistické grafické spracovanie, no pre niektorých hráčov žiaľ aj pripomenutie krutej reality v podobe 30 fps. Aj na to sa však pri skvelo spracovanom príbehu a postavách rýchlo zabudne. Z technického hľadiska hra priniesla nevídané množstvo krýs na obrazovke, konkrétne 300 tisíc.

A-Plague-Tale-Requiem-Recenzia

A Plague Tale: Requiem - Recenzia

Šesticu hier, ktoré sa o najprestížnejšiu cenu budú uchádzať uzatvára Horizon: Forbidden West a podarená Nintendo exkluzivita Xenoblade Chronicles 3. Zoznam teda pozostáva zo štyroch herných pokračovaní a dvoch originálnych titulov. Odborná porota to vôbec tento rok nebude mať ľahké. To ako to všetko napokon dopadne sa dozvieme už 8. decembra, kedy sa okrem udeľovania cien budeme môcť pozrieť aj na najnovšie herné oznámenia.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry