Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

O titul hry roka tento rok zabojuje aj mačacia adventúra Stray

Pri všetkých tých odkladoch sa čomu ani vlastne nie je diviť...

Profilový obrázok autora článku - Dominik Slavkovský Dominik Slavkovský

14. November 2022

Stray Game Wallpaper

Už sa nám opäť pomaly blíži koniec roka, čo je presne ten správny čas oceniť tie najlepšie herné tituly, ktoré sme si mali možnosť tento rok zahrať. Práve preto sa nám pripomína aj prestížna herná šou The Game Awards. Dnes sme sa totiž dozvedeli kompletný zoznam všetkých nominovaných hier naprieč rôznymi kategóriami ako najlepšia réžia, vizuál či zvukový dizajn. Poznáme samozrejme aj hry, ktoré zabojujú o tú najprestížnejšiu cenu, o titul hry roka. A jedna z nich nás skutočne prekvapila.

Najprv začnime tým najlepším, čo tento rok priniesol a čo samozrejme nesmie pri oceňovaní chýbať. Hovoríme o Elden Ringu od From Software, ktorý tento rok získal najvyššie hodnotenie herných kritikov, a o čerstvom pokračovaní God of War: Ragnarök z dielne Sony Santa Monica, ktorému sa už teraz v predajoch darí v Anglicku lepšie ako originálu z roku 2018. Zaujímavé je, že obidve štúdiá, ktoré za týmito hrami stoja, si už jednu cenu za najlepšiu hru roka v minulosti odniesli.

Najväčším prekvapením na zozname uchádzačov o najlepší titul za rok 2022 je mačacia adventúra Stray. Napriek tomu, že hra bola veľmi dobre prijatá nielen hráčmi a ich kocúrmi, ale aj kritikmi, ide o netradičnú voľbu. Jedným z dôvodov môže byť aj obrovské množstvo odkladov hier, ktoré sme mali pôvodne už dávno hrať.

Vôbec nás však neprekvapuje nominácia hry A Plague Tale: Requiem. Titul zožal obrovskú chválu a ako jeden z mála bol dostupný exkluzívne pre next-gen. Znamená to samozrejme v prvom rade vysoko realistické grafické spracovanie, no pre niektorých hráčov žiaľ aj pripomenutie krutej reality v podobe 30 fps. Aj na to sa však pri skvelo spracovanom príbehu a postavách rýchlo zabudne. Z technického hľadiska hra priniesla nevídané množstvo krýs na obrazovke, konkrétne 300 tisíc.

A-Plague-Tale-Requiem-Recenzia

A Plague Tale: Requiem - Recenzia

Šesticu hier, ktoré sa o najprestížnejšiu cenu budú uchádzať uzatvára Horizon: Forbidden West a podarená Nintendo exkluzivita Xenoblade Chronicles 3. Zoznam teda pozostáva zo štyroch herných pokračovaní a dvoch originálnych titulov. Odborná porota to vôbec tento rok nebude mať ľahké. To ako to všetko napokon dopadne sa dozvieme už 8. decembra, kedy sa okrem udeľovania cien budeme môcť pozrieť aj na najnovšie herné oznámenia.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Detaily PC verzie GTA V – čo pribudne nové?

Detaily PC verzie GTA V – čo pribudne nové?

Našli sme množstvo skvelých detailov, ktoré by vás mali zaujímať!

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Metro Exodus – Recenzia českej PC verzie

Metro Exodus – Recenzia českej PC verzie

Metro Exodus ide v šľapajách predchodcov a predsa vrhá tieň ďalej, ako oba diely dokopy.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Elden Ring prekročil hranicu 17,5 milióna predaných kópií

Elden Ring prekročil hranicu 17,5 milióna predaných kópií

Ani po deviatich mesiacoch od vydania predaje stále nezastavujú.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Šialené: Ľudia ochotne platia 60 eur za 12-minútovú videohru

Šialené: Ľudia ochotne platia 60 eur za 12-minútovú videohru

Viac sa oplatí lístok do kina.