Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

PGA-TOUR-2K23-RECENZIA-TITULNY-OBRAZOK

PGA TOUR 2K23 - Recenzia

Po ročnej pauze prišlo 2K Sports s novým ročníkom golfu.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint Marián Balint

28. Október 2022

Zobralo si 2K Sports viac času aby, nám doručilo totožnú hru s novými súpiskami, alebo, aby spravili revolúciu v golfovom hernom priemysle?

2K Sports nemajú v golfovom priemysle veľa rivality, a tak nemajú veľkú motiváciu hru poriadne vylepšovať, avšak keďže tento rok oznámila návrat ku golfovým hrám EA, tak 2K to určite nebude mať ľahké, a tak konečne mohli nabrať motiváciu a hru poriadne vylepšiť. Ale podarilo sa im to?

Gameplay vďaka nastaveniam obtiažnosti bude vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre zažratých golfových fanúšikov

Ohľadom gameplayu musím 2K veľmi pochváliť, ako dokázali urobiť hru vhodnú ako pre začiatočníkov tak aj pre pokročilých hráčov. Na začiatku si nastavíte ovládanie a ďalšie základné veci a hneď na to, vás hra dá do tutoriálu, kde vás naučí všetko ovládať. Následne sa dostanete do menu, kde si už môžete volne vybrať herný režim ktorý si zahráte.

V gameplayi samotnom veľa zmien nenastalo, ale gameplay mi príde zábavný a veľa vecí by som na ňom osobne ani nezmenil. Obtiažnosti a ich podrobné nastavenia v hre sú taktiež od najľahších pre úplného začiatočníka, po najťažšie pre naozaj skúseného hráča. V hre nie som žiaden profík, ale na strednej obtiažnosti, som končil na približne 30. mieste, ale niekedy, keď sa mi nedarilo, ma AI aj úplne rozdrtilo.

Ovládanie je v hre naozaj skvelé

Jednu vec, v ktorej musím PGA TOUR 2K23 veľmi pochváliť, je ovládanie. Hra vám poskytne 2 rozdielne typy ovládania ako s páčkou, tak aj s tlačítkami na ovládači. Ovládanie s páčkou je trochu náročnejšie a treba pri tom precíznu ruku, avšak pri ovládaní s tlačítkami stačí dobré načasovanie. V ovládaní si podľa mňa naozaj každý nájde svoje ovládanie, ktoré mu bude vyhovovať.

Ponuka herných režimov je štedrá a pribudli aj nové funkcie a úplne prerobené rozhranie v menu

PGA TOUR 2K23 každému ponúkne svoje. Od offline kariérneho režimu či rýchleho zápasu, po online kompetitívne zápasy. V rýchlej hre vám hra ponúkne 17 licencovaných golfových ihrísk a plno reálnych profesionálnych golfových hráčov. Hra ponúkne taktiež aj celkom detailne vytváranie vlastného hráča či vytváranie vlastných golfových ihrísk, ktoré funguje naozaj super a človek dokáže vytvoriť naozaj famózne ihriská. Nové rozhranie v menu mi prišlo celkom plynulé a po pár hodinách som si na všetko zvykol.

MyCAREER je skvelá možnosť, ako sa ponoriť do kariéry mladého golfového hráča a taktiež si svojho hráča, a jeho vybavenie môžete aj detailne upraviť

Musím povedať, že kariérny režim je naozaj skvelý a hneď ako dopíšem túto recenziu budem pokračovať ďalej. Na začiatku si vyberiete, kde chcete začať. Môžete začať v úplne začiatočníckej lige a pomaly postupovať ďalej, alebo môžete rovno začať v PGA.

V každej lige sa buď musíte dostať na nejakú celkovú priečku alebo vyhrať daný počet zápasov, aby ste postúpili ďalej, do vyššej ligy. Progress hráča je taktiež veľmi zaujímavý a strom schopností vám zaberie pár hodín, kým si ho vylepšíte na maximum. Avšak skúsenosti, ktoré si v strome schopností odomykáte, sú skôr perky, ktoré sa vám aktivujú, keď niečo spravíte, napríklad 2 jamky po sebe dáte birdie.

Ďalší skvelý prvok, ktorý si vychutná hlavne ten, ktorý sa rozumie do golfu, ale vďaka skvelému vysvetleniu to pochopí aj golfový začiatočník, pretože si môžete detailne upraviť každú jednu palicu, ktorú používate a dokonca si môžete zmeniť aj loptičku a to ako po „súčiastkovej“ stránke, tak aj po tej dizajnovej.

Grafické spracovanie je postačujúce, no určite nie je na top leveli

Grafické spracovanie hry nie je žiadna sláva, no úplne to postačí. V niektorých scénach počas prechodu medzi jamkami som si aj povedal, že aké je to miesto nádherné, a ako super to vyzerá. Niekedy však hra vyzerala, ako z roku 2015 a dalo by sa povedať že v tom momente grafika dokonca kazila pôžitok z hry.

Bugy v hre som nespozoroval, až na jednu výnimku

Ohľadom chýb v hre musím 2K Sports pochváliť, že veľa ich tam naozaj nie je. Raz sa mi však stalo, že, keď som dal jamku z diaľky a hra išla pustiť replay, replay sa iba načítaval a ja som nič nemohol robiť. Nakoniec som musel hru natvrdo vypnúť a zvona ju zapnúť ale našťastie som v zápase pokračoval na jamke, na ktorej som skončil.

PGA TOUR 2K23 je skvelým príkladom, ako sa golfová hra má robiť a aj keď zmien oproti minulému ročníku hra nepriniesla veľa musím povedať, že hra sama o sebe je skvelá. Či už gameplay, ovládanie alebo aj pestrý výber herných režimov.

Zamrzí však trochu zastarala grafika, ktorá nie je úplne niečo, na čo by som sa chcel pozerať celý deň. Uvidíme s čím príde tento rok EA a možno 2K Sports zaberú ešte viac, a opäť nám prinesú plno noviniek a skvelú golfovú hru aj budúci rok.

PGA Tour 2K23

 

Spracovanie - 8/10

 

Gameplay - 9/10

 

Grafika - 6/10

 

Ovládanie - 9/10

8/10

Verdikt

Či ste v golfe nováčik alebo profesionál a hľadáte skvelú golfovú hru ktorá vám prinesie zábavu na plno hodín, PGA 2K23 je práve pre vás.

Kúpiť

Recenzovaná verzia: PC

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint

Marián Balint

Recenzent a redaktor, Fanúšik všetkých druhov hier, Playstation a PC hráč, Simracer

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom FIFA 23 privítala rekordný počet hráčov, 10 miliónov za prvý týždeň

FIFA 23 privítala rekordný počet hráčov, 10 miliónov za prvý týždeň

Žeby preto, že je to posledná FIFA od EA?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom F1 Manager 22 - Recenze

F1 Manager 22 - Recenze

Pojdte se podívat, jak dopadlo očekávané vcítění do kůže manažera týmu Formule 1

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Nový futbalový simulátor UFL sa pripomína vývojárskym denníkom

Nový futbalový simulátor UFL sa pripomína vývojárskym denníkom

Tentokrát sa autori rozsiahlo rozprávajú o cut-scénach a AI.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom NHL 22 - Recenzia

NHL 22 - Recenzia

Nový ročník, nový engine, stále rovnaká hra.