Posledná epizóda

CH Podcast #47 - HiFi Rush, Dead Space Remake, Seriál The Last of Us a Tragédia menom Skull and Bones

02. Február 2023

V našej najnovšej epizóde CentrumHer Podcastu sme začali krátkou rozpravou o The Day Before. Posledné kroky vývojárov totižto robia z nášho staršieho Face2Face článku ba priam až prorocký kúsok.

Vynechať sme nemohli ani hit nedávnych dní - HiFi Rush, ktorý Bethesda vydala v podstate z minúty na minútu. Lukáš sa podelil o svoje dojmy z tejto hry. No v posledných dňoch hral aj Dead Space Remake a tak porozprával čo-to aj o ňom.

Samozrejme, obísť sme nemohli ani seriál The Last of Us, ktorý aktuálne láme rekordy a dočkal sa aj potvrdenia druhej série. A nakoniec sme sa zasmiali na tragikomédií, ktorú v posledných mesiacoch predvádza Ubisoft, najme v súvislosti s hrou Skull and Bones.

PlayStation Store užívateľom zmaže zakúpené filmy a seriály

Zatiaľ len v Nemecku a Rakúsku.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

08. Júl 2022

Sony PlayStation Logo

Sony už minulý rok v Auguste zastavilo predaj filmov a seriálov v službe PlayStation Store. Užívateľom bolo sľúbené, že tento zakúpený obsah im v knižnici ostane.

To však nebude platiť pre vybrané krajiny, v ktorých bude nedostupných niekoľko desiatok filmov a seriálov. V Nemecku to bude 314 titulov a v Rakúsku 137. Medzi nimi sú filmy ako John Wick, La La Land, Saw, seriál Ovečka Shaun a mnoho ďalších.

Užívatelia k týmto dielam stratia prístup už 31.8.2022. Treba však poznamenať, že hoci v iných službách býva zvykom, že filmy odchádzajú z knižnice, nie je to zvykom, keď si film priamo kúpite.

To nám pripomína, že hoci si niečo "kúpite" digitálne, vaše vlastníctvo stojí len na existencii služby alebo na licencii, ktorú má prevádzkovateľ s vydavateľom. V mnohých prípadoch si len kúpite právo na používanie.

Sony PlayStation Logo

Sony PlayStation čelí žalobe za 5 miliárd libier: „Okradli 9 miliónov zákazníkov“

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články