Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Sony PlayStation čelí žalobe za 5 miliárd libier: „Okradli 9 miliónov zákazníkov“

Má takáto žaloba vôbec nejakú šancu uspieť?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Sony PlayStation Logo

Na spoločnosť Sony bola podaná ďalšia žaloba. Tento krát ju podala Alex Neill - zástupkyňa spotrebiteľských práv vo Veľkej Británii. Za ňou stojí advokátska firma Milberg London LLP. V skratke je to žalobe postavená na vode a reálne nemá šancu uspieť.

V žalobe sa píše, že spoločnosť Sony okradla 9 miliónov zákazníkov o celkovú hodnotu až 5 miliárd libier. A to tak, že si Sony zaúčtovalo poplatok vo výške 30% ku každej platbe, ktorú užívatelia spravili v PlayStation Store. Sony takto získalo až 5 miliárd libier za posledných šesť rokov, tvrdí žaloba.

"Poškodených" 9 miliónov zákazníkov má vraj nárok na odškodné vo výške medzi 64 a 562 libier. "Touto právnou žalobou sa zastávam miliónov ľudí v Spojenom kráľovstve, ktorí boli nevedomky ošklbaní o peniaze. Veríme, že spoločnosť Sony zneužila svoje postavenie a okradla svojich zákazníkov."

Je pravdou, že Sony ako jedna z mála veľkých firiem drží poplatky za digitálnu distribúciu stále na 30%. Steam, Epic Games Store ale aj Microsoft Store majú tieto poplatky nižšie.

O žalobe detailnejšie informovala televízia Sky.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry