Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Prečo vývojári odstraňovali obsah z hry Cyberpunk 2077?

Quest dizajnér Paweł Sasko vysvetľuje, prečo sa CD Projekt RED rozhodol niektorý obsah z hry odstrániť.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Cyberpunk 2077 PC Screenshot 3

Cyberpunk 2077 je pri vydaní poriadne rozporuplnou hrou. Na jednej strane bola hra v mizernom technickom stave. Na starých konzolách nehrateľná, na tých nových často padala. 

Na druhej strane sa však hre nedali uprieť značné kvality, čo sa týkalo RPG žánru, respektíve príbehu. No aj tu mali hráči pocit, že ich CD Projekt RED o niečo ukrátil. Datamineri totižto nachádzali kopu dôkazov o tom, že z hry bolo odstránené pomerne veľké množstvo dialógov či questov.

Paweł Sasko: Obsah bol odstránený, lebo nespĺňal kvality

Prakticky až doteraz tieto podozrenia nikto z vývojárov nekomentoval. Až teraz prehovoril Paweł Sasko, quest dizajnér hry Cyberpunk 2077. 

"Chcel som tu povedať jednu dôležitú vec, že nech je tu akýkoľvek nepoužitý obsah, vždy je nepoužitý z nejakého dôvodu," hovorí Sasko a pokračuje: "A ja sa to vždy snažím vysvetliť hráčom, ale aj novinárom, že keď robíte hru, vašou zodpovednosťou ako dizajnéra je skutočne urobiť všetky tie rozhodnutia o tom, čo sa dostane do vašej hry. Viete, to je vaša zodpovednosť. A keď sú veci slabé a jednoducho kvalita tam nie je, tak niekedy sa jednoducho pozriete na nápad a vidiíte, že tam nie je žiaden potenciál."

Vývoj hier je iteratívny proces. Vývojári v podstate nonstop vyhodnocujú, či sa daný quest, lokalita alebo gameplay fičúra do hry hodí alebo nie. A keď usúdia, že to hre nič nepridáva, respektíve presne naopak, jej kvalitu to ťahá dole, z hry to (v dobrej viere) odstránia.

Tak či onak, aj bez odstránených questov sme sa dočkali veľmi kvalitnej hry. Aj preto si od nás Cyberpunk 2077 odniesol skvelé hodnotenie v podobe 9 bodov z 10.

Navyše, ak vám Night City chýba, máme pre vás dobrú správu. Hra sa už tento rok dočká expanzie. Viac info o nej by sme sa mali dozvedieť už v Júni.

Cyberpunk 2077 wallpaper

CD Projekt RED oficiálne ohlásil sequel k Cyberpunk 2077

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Cyberpunk: Edgerunners vyhral cenu Anime roka

Cyberpunk: Edgerunners vyhral cenu Anime roka

Od streamovacej služby Crunchyroll.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom DLC Cyberpunk 2077 Phantom Liberty bude stáť 30 eur

DLC Cyberpunk 2077 Phantom Liberty bude stáť 30 eur

Predobjednávky budú spustené každú chvíľu.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Cyberpunk 2077 dostal nový patch, ktorý poteší najmä konzolových hráčov

Cyberpunk 2077 dostal nový patch, ktorý poteší najmä konzolových hráčov

FSR 2.1 hráčom ponúkne krajší obraz, bez obetovania snímkov za sekundu.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom CD Projekt Red odhalí detaily o Phantom Liberty rozšírení tento jún

CD Projekt Red odhalí detaily o Phantom Liberty rozšírení tento jún

Od rozšírenia sa očakáva veľa, bude to najväčšie DLC z hľadiska budgetu.