Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Predaje PS5 sa prehupli cez 46.6 miliónovú hranicu

Firma predala takmer 5 miliónov PlayStation 5 konzol za tri mesiace.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
PlayStation 5 konzoly

Spoločnosť Sony dnes v noci zverejnila svoje štvrťročné finančné výsledky a my sme sa tak dozvedeli viacero zaujímavých noviniek.

Tou zrejme najpodstatnejšou správou však je, že za obdobie Júl – September 2023 sa predalo 4.9 milióna kusov PlayStation 5 konzol. Tým sa jej celoživotné predaje prehúpli cez hranicu 46.6 milióna kusov. Spoločnosť si aj naďalej verí vo svojej predikcií, že za fiškálny rok 2023 (končí 31. Marca 2024) predá 25 miliónov kusov PlayStation 5.

Pomôcť naplniť tento ambiciózny cieľ by mohol aj nový Slim model konzoly, ktorý príde do predaja už v najbližších dňoch.

Spider-Man 2 PS5 Screenshot 6

Spider-Man 2 predal 5 miliónov kusov za prvých 11 dní

Na číslach je vidno, že Sony vyriešilo svoj problém s dodávkou komponentov. Len pre porovnanie, minulý rok za rovnaké obdobie predali len 1.6 milióna kusov konzol.

Len pre zaujímavosť, za obdobie Júl – September 2023 Sony predalo 67.6 milióna kusov hier na platformy PlayStation 4 a PlayStation 5, z toho až 67 percent bolo zakúpených digitálne. V predajoch ide o nárast 5.1 milióna v porovnaní s minulým rokom.

Marathon Game Wallpaper

Sony odložilo polovicu zo svojich dvanástich chystaných live-service hier

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry