Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Prezident FIFA: Hry FIFA budú vždy tie najlepšie pre každého chlapca a dievča

Verí si aj bez EA.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
FIFA-22_20210929152513

FIFA 23 (kúpiš na XGames.sk) je poslednou hrou FIFA, ktorú vydáva Electronic Arts so svojim štúdiom EA Sports. Americký vydavateľ totiž už nechce platiť miliardy za názov FIFA na obale svojej hry a tak sa cesty organizácie FIFA a EA rozdelili. 

Electronic Arts tento rok v lete predstaví svoju novú futbalovú hru - EA Sports FC. Vďaka početným licenciám futbalového sveta fanúšikovia rozhodne nebudú ukrátení a tešiť sa môžu na tak kvalitný futbal, na aký boli zvyknutí doteraz. 

Gianni Infantino, znovuzvolený šéf organizácie FIFA však verí, že hry FIFA budú vždy tie najlepšie. FIFA totiž plánuje spustiť vlastného konkurenta EA Sports FC. 

EA Sports FC Wallpaper

FIFA sa od roku 2023 mení na EA SPORTS FC

„Nová hra FIFA – FIFA 25, 26, 27 a tak ďalej – bude vždy tou najlepšou e-hrou pre každé dievča alebo chlapca,“ povedal Infantino vo svojej reči po zvolení za prezidenta a dodal: „Čoskoro o tom prinesieme novinky.“

"Môžem vás uistiť, že jediná autentická, skutočná hra, ktorá má názov FIFA, bude tou najlepšou dostupnou pre hráčov a futbalových fanúšikov," povedal ešte minulý rok. 

Zatiaľ nie je jasné, aké štúdio si FIFA vybrala na vývoj svojej futbalovej hry a podľa slov Infantina to vyzerá, že ich prvou hrou bude FIFA 25. Či vyjde aj FIFA 24, je zatiaľ otázne.

To tiež znamená, že EA Sports FC bude mať ročný náskok na to, aby prilákala fanúšikov a zapustila korene na hernej scéne. EA to bude však mať ťažké, pretože množstvo hráčov si titul FIFA kupuje automaticky každý rok a v podstate im je jedno, ktoré vývojárske a vydavateľské štúdio hru na trh prinesie. 

Videohry FIFA od EA vychádzajú pravidelne každý rok už od roku 1993, kedy vyšla prvá hra s názvom FIFA International Soccer. FIFA 97 bola prvá hra, ktorá nastolila nový názov s číslom, ten sa v priebehu rokov zmenil ešte niekoľko krát.

FIFA games 2023

Budúcnosť značky FIFA po rozchode s EA? Blockchainové a NFT hry

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Budúcnosť značky FIFA po rozchode s EA? Blockchainové a NFT hry

Budúcnosť značky FIFA po rozchode s EA? Blockchainové a NFT hry

Organizácia FIFA oficiálne oznámila budúcnosť FIFA hier.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom EA stratilo značku FIFA, ale upevňuje spoluprácu s Premier League

EA stratilo značku FIFA, ale upevňuje spoluprácu s Premier League

Už tento rok vyjde nová futbalová hra od EA.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom FIFA sa od roku 2023 mení na EA SPORTS FC

FIFA sa od roku 2023 mení na EA SPORTS FC

Nový názov najpredávanejšej futbalovej hry.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom PGA TOUR 2K23 - Recenzia

PGA TOUR 2K23 - Recenzia

Po ročnej pauze prišlo 2K Sports s novým ročníkom golfu.