Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

PUBG stále zarába nemalé peniaze

Hoci PUBG už nejaký ten mesiac stagnuje, na zárobky sa stažovať nemôže.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Pubg

Šťastie je vrtkavá vec. O tom sa presvedčili aj vývojári jednej z najpopulárnejších hier na svete - PlayerUnknown's Battlegrounds aka PUBG.

Ešte pred niečo vyše rokom zažívali najlepšie obdobie v histórii. Hra bola na absolútnom vrchole, zarábala milión denne. No potom prišiel raketový nástup Fortnite-u a tempo, ktorému absolútne nestíhali. A zatiaľ čo PUBG pomaly upadalo, Fortnite sa stal fenoménom, ktorý dávno prekonal hranice videoherného sveta.

No aj napriek tomu všetkému sa vývojári nemôžu stažovať na slabé zárobky. Počas roka 2018 si Bluehole prišlo na 920 miliónov dolárov. Po odrátaní daní a všetkých poplatkov im ostal čistý zisk v hodnote 310 miliónov. Zaujímavé je, že väčšinu (790 miliónov) zarobila PC verzia. Len 60 miliónov hra zarobila na konzolách.

Mobilná verzia zarobila len niečo cez 65 miliónov dolárov. To si však treba uvedomiť, že nastarosti ju má Tencent a ten Bluehole odvádza len licenčné poplatky. Zisky z tejto platformy tak boli oveľa vyššie, akurát ostali Tencentu.

Zaujímavosťou je taktiež fakt, že až 53% z týchto ziskov pochádza z Ázie. Po nej nasleduje Severná Amerika.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry