Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

PUBG stále zarába nemalé peniaze

Hoci PUBG už nejaký ten mesiac stagnuje, na zárobky sa stažovať nemôže.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

23. Apríl 2019

Pubg

Šťastie je vrtkavá vec. O tom sa presvedčili aj vývojári jednej z najpopulárnejších hier na svete - PlayerUnknown's Battlegrounds aka PUBG.

Ešte pred niečo vyše rokom zažívali najlepšie obdobie v histórii. Hra bola na absolútnom vrchole, zarábala milión denne. No potom prišiel raketový nástup Fortnite-u a tempo, ktorému absolútne nestíhali. A zatiaľ čo PUBG pomaly upadalo, Fortnite sa stal fenoménom, ktorý dávno prekonal hranice videoherného sveta.

No aj napriek tomu všetkému sa vývojári nemôžu stažovať na slabé zárobky. Počas roka 2018 si Bluehole prišlo na 920 miliónov dolárov. Po odrátaní daní a všetkých poplatkov im ostal čistý zisk v hodnote 310 miliónov. Zaujímavé je, že väčšinu (790 miliónov) zarobila PC verzia. Len 60 miliónov hra zarobila na konzolách.

Mobilná verzia zarobila len niečo cez 65 miliónov dolárov. To si však treba uvedomiť, že nastarosti ju má Tencent a ten Bluehole odvádza len licenčné poplatky. Zisky z tejto platformy tak boli oveľa vyššie, akurát ostali Tencentu.

Zaujímavosťou je taktiež fakt, že až 53% z týchto ziskov pochádza z Ázie. Po nej nasleduje Severná Amerika.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 🙂 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený