Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Concord

PvP strielačka Concord predstavená, vyjde na PC a PS5 už toto leto

Na hru ani nebudeme musieť dlho čakať.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Najviac času si na dnešnej State of Play zobrala chystaná PvP live-service strielačka od Sony, Concord. Už hneď v prvých sekundách sa potvrdili predchádzajúce špekulácie, že vývojári hry sa inšpirovali Strážcami Galaxie.

Vývojári sa inšpiráciou ani netaja, hoci Strážcov Galaxie priamo nespomínajú. Tvrdia, že Concord sme vytvorili ako milostný list ambicióznemu sci-fi dobrodružstvu, inšpirovanému naším obľúbeným umením, anime, filmami a televíznymi seriálmi.

Na čo všetko sa v hre Concord môžeme tešiť?

Concord je 5v5 FPS strielačka zasadená do sci-fi univerza. V hre budete hrať za posádku lode Northstar - skupinu nájomných pištoľníkov, ktorí sú v galaxii známi ako Freegunners. Ich životný štýl je v zásade veľmi priamočiary. Prijmajú vysoko rizikové úlohy, v ktorých ale, ak chcú uspieť a odnies si domov skvelú odmenu, musia poraziť inú skupinu Freegunnerov.

Svoje sily si zmeriate na rôznych mapách porozhadzovaných po celej galaxii, v rôznych FPS módoch. Ich počet či druh nateraz nie je známy. O tieto detaily sa vývojári zrejme podelia v nasledujúcich týždňoch.

Cieľom vývojárov bolo vytvoriť dobre vyváženú FPS hru, ktorá sa hrá skvele už od prvého momentu, ako vezmete do rúk ovládač. A hoci zbrane môžu pripadať hráčov povedomé, rozmanitosť Freegunnerov a ich schopností sa postará o to, že nie len vaša muška a rýchlosť palca vám budú stačiť na to, aby ste sa dostali na vrchol.

Schopnosti každého Freegunnera boli navrhnuté tak, aby boli jednoduché pre nováčikov, ale zároveň ponúkli dostatočnú hĺbku a ďalšiu výzvu pre tých, ktorí sú súťaživí a chcú svoju hru posunúť až na ten úplne najvyšší level.

Na začiatok hra ponúkne 16 rôznych hrateľných postáv. Každá z nich ponúkne inú množinu schopností. Niektorí Freegunneri ponúknu možnosti, ktoré budú ovplyvňovať hru v danom okamihu. Budú môcť vytvoriť napríklad ohnivú stenu, či vrhať vybuchujúce nože. Iní zas budú môcť svojimi schopnosťami ovplyvniť hru na dlhší čas. Napríklad tým, že budú môcť rozmiestňovať steny, výbušné pasce či kupoly blokujúce guľky. Tieto zmeny na mape budú dokonca pretrvávať počas všetkých kôl a respawnov.

A ako budete spoznávať príbeh a osudy jednotlivých postáv? Vývojári budú na týždennej báze v hre uvolňovať filmové dokrútky. Tieto krátke filmové ukážky budú obsahovať pokračujúce príbehové kapitoly, ktoré rozvíjajú osudy postáv, ich vzťahy a odhaľujú širšiu galaxiu Concord a život Freegunnerov.

Concord príde 23. Augusta na PC a PlayStation 5. Ešte predtým by sme sa mali dočkať bety. Viac o hre nájdete v oficiálnom poste na PlayStation Blogu.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Concord - Reveal Cinematic Trailer | PS5 Games

Concord - Reveal Cinematic Trailer | PS5 Games

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Concord - Gameplay Trailer | PS5 Games

Concord - Gameplay Trailer | PS5 Games

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (1)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený