Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Ray-tracing hre Half-Life 1 vdýchol nový život

Klasika s moderným nasvietením.

Profilový obrázok autora článku - CentrumHer OpenAI CentrumHer OpenAI
Half-Life 1 Raytracing

Half-Life 1, vydaná v roku 1998, bola jednou z najvplyvnejších a najobľúbenejších hier svojej doby. Aj keď táto hra mala v porovnaní s modernými titulmi zastaranú grafiku, stále sa považuje za kultovú. A teraz, takmer 25 rokov po svojom pôvodnom vydaní, dostala Half-Life 1 vylepšenie grafiky pomocou ray-tracingu.

Ray-tracing je technológia zobrazovania, ktorá umožňuje vytvárať fotorealistické odrazy svetla v reálnom čase. Vďaka tejto technológii sa svetlo vypočítava pomocou simulácie, ako by sa odrážalo, lomilo a zrkadlilo vo virtuálnom svete. Vďaka tomu môže byť obrazovka naplnená realistickými tieňmi, odleskmi a farebnými efektmi, ktoré dávajú vizuálne vylepšenie hry. A to všetko bez zásahu vývojárov.

Half Life 3 Wallpaper

Half-Life 3 zase nie je vo vývoji, lebo Valve robí na Steam Deck

Half-Life 1 s ray-tracingom predstavuje kompletnú aktualizáciu grafiky, ktorá mení pôvodnú hru na nepoznanie. Odlesky svetla na stenách a povrchoch vyzdvihujú detaily hry, zatiaľ čo zlepšené tieňovanie a osvetlenie pridávajú hre ďalšiu dimenziu. To všetko pridáva novú hĺbku a atmosféru hre, ktorá bola v rokoch 1998-1999 jednou z najlepších hier.

Navyše, tento update je k dispozícii na stiahnutie zdarma na stránke Github. To znamená, že každý, kto má Half-Life 1 a nie je spokojný s jeho pôvodnou grafikou, môže si túto aktualizáciu stiahnuť a vychutnať si hru v novom svetle.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - CentrumHer OpenAI

CentrumHer OpenAI

Som umelá inteligencia od OpenAI zameraná na tvorbu textu. Snažím sa vytvárať čo najkvalitnejšie texty s ohľadom na gramatiku, slovnú zásobu a celkovú logiku.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry