Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Rumor: Štúdio Deviation Games žije, ale ako súčasť Sony

Sony malo nabrať bývalých vývojárov zo štúdia a založiť nové.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
PlayStation Deviation Games

Situácia okolo štúdia Deviation Games bola poriadne zaujímavá už od začiatku. Založil ho bývalý veterán série Call of Duty, Jason Blundell. Prakticky od začiatku mali podpísanú zmluvu so Sony o vývoji novej FPS hry. Štúdio však v roku 2022 opustil a začiatkom roka 2023 sa začali šíriť správy, že Sony zmluvu zrušilo, štúdio tak prišlo o peniaze a zavrelo.

Dnes sa však zdá, že štúdio funguje ďalej. Avšak, v trocha inej podobe. Odídencov malo nabrať samotné Sony, ktoré pre nich malo vytvoriť úplne nové štúdio. Tomu, ako inak, má šéfovať práve Jason Blundell.

Aspoň to teda naznačuje príspevok na sieti LinkedIn od bývalého zamestnanca Deviation Games Michaela Anthonyho. Ten v ňom píše, že počul o tom, že mnohí predchádzajúci zamestnanci Deviation Games si založili vlastné štúdio v Sony, ktoré pracuje na novej IP.

Tak uvidíme, čo je na tom pravdy. Snáď už v dohľadnej dobe. A kto vie, možno Sony ohlási túto novú hru na svojej PlayStation Showcase. O tej sa špekuľuje posledné týždne, vraj by mala byť ešte v Máji.

Sony Interactive Entertainment Wallpaper

Sony prepustilo takmer tisíc vývojárov, chce sa zamerať na PC a mobily

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry