Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Sony a Honda chcú do elektromobilov pridať PlayStation 5, aby mohli konkurovať Tesle

Z auta chcú spraviť zábavný systém.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Sony Honda PS5 in Electric Vehicle

Niektoré rozhodnutia korporátnych spoločností mi nejdú do hlavy. Koalícia Sony+Honda si totiž myslí, že ľudia sa chcú vo svojich autách hrať videohry, sledovať Netflix a využívať aplikácie. Hoci pre rodiny môže ísť o fajn spôsob, ako zabaviť deti počas jazdy, nemalo by Sony najskôr pokryť dopyt samotných konzol PlayStation 5?

Sony chce z elektromobilov zábavné centrum, s PlayStationom v aute

V rozhovore pre Financial Times, šéf koalície Sony Honda mobility Izumi Kawanishi oznámil, že plánujú postaviť auto okolo hudby, filmov a videohier. "Spoločnosť Sony má obsah, služby a zábavné technológie, ktoré ľudia využívajú. Tieto aktíva prispôsobujeme mobilite, a to je naša silná stránka proti Tesle."

Už v roku 2025 má byť predstavený elektromobil Honda, ktorý bude vybudovaný okolo zábavného systému. Kawanishi povedal, že pridanie platformy PS5 do týchto vozidiel je technologicky možné.

Aby však ľudia mohli využívať systém naplno, vozidlo musí byť plne autonómne. Preto sa firmy sústredia aj na robotiku a autonómnu jazdu.

Podľa analytikov Sony nejde len o to, aby bola konzola PlayStation 5 v aute. Ale najmä o to, že ak dokáže vybudovať platformu v jednom vozidle, dokáže to aj v ostatných. Tieto služby so zábavným systémom v elektromobile potom plánuje predávať ostatným značkám, ktoré sa ešte len chystajú dobehnúť Teslu. V automobiloch Tesla je počítač s výkonným čipom Nvidia Tegra, na ktorom je možné si zahrať aj Zaklínača.

Sony PlayStation Studios

O pár rokov bude na PlayStation vychádzať viac live-service hier, ako príbehových

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry