Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Sony aj naďalej vyrába PS4 konzoly, Microsoft už na Xbox One zabudol

Sony chce zmierniť dopyt po PS5 konzolách tým, že aj naďalej vyrába PS4.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Xbox-PlayStation

Už je to viac ako rok, čo je tu s nami nová generácia konzol. Playstation 5, respektíve Xbox Series S|X vyšli nie len uprostred pandémie koronavírusu, ale aj počas krízy zapríčinenej nedostatkami čipov.

Aj napriek tomu sa však obe konzoly predávajú lepšie, ako všetky predošlé generácie.

Microsoft sa orientuje na budúcnosť, Sony s PS4 ešte úplne neseklo

Podľa reportu, ktorý sa objavil na Bloombergu, Sony chcelo s výrobou konzoly Playstation 4 skončiť koncom minulého roka. Situácia sa však vyvinula tak, že namiesto ukončenia výroby dostali dodávatelia pokyn vyrobiť ďalší milión tejto generáciu starej konzoly.

Toto zvýšenie pomôže Sony dvoma spôsobmi. Po prvé, zvýšenie objemu výroby môže Sony poskytnúť lepšiu pozíciu pri vyjednávaní výrobných cien. Totižto, čím vyššia je objednávka, tým viac sú výrobcovia ochotní znížiť cenu. Po druhé, spoločnosť takto môže pokryť vákuum, ktoré vzniká vďaka nedostatku PS5. Zisky už nie sú primárne o hardwari. Hlavný prísun peňazí dnes tvorí predplatné PS Plus a marža z predaja hier. A čím viac konzol je v obehu (na generácií nezáleží), tým lepšie.

PlayStation-5-PS5-Consoles

Rumor: Sony chystá PS5 s odnímateľnou mechanikou!

Naproti tomu Microsoft minulú generáciu konzol už prestal vyrábať. "Aby sme sa zamerali na produkciu Xbox Series S|X, do konca roka 2020 sme zastavili výrobu všetkých konzol Xbox One," povedala Cindy Walker, senior riaditeľka Xbox marketingu. S nedostatkom súčiastok zrejme zápasí aj Microsoft, aj keď Phil Spencer sa to snaží otočiť a situáciu vykresliť v pozitívnom svetlo: "Dodávky sú väčšie ako kedykoľvek predtým. Ide len o to, že dopyt po konzole prevyšuje jej ponuku."

Analytické odhady hovoria o tom, že Microsoft dovedna predal už viac ako 12 miliónov kusov Xbox Series S|X konzol.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry