Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Sony prevzalo Housemarque, autorov Returnal

Nové štúdio rodiny PlayStation.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
PlayStation Studios Housemarque Returnal

Obchodný model Sony je založený na tom, že najskôr si v štúdiu objedná nejaké hry a ak sú úspešné, tak to štúdio kúpi. Urobili tak v prípade Insomniac Games a dnes oznámili aj prevzatie Housemarque. Značkou, ktorá Sony presvedčila bol Returnal, kritikmi oceňovaná PlayStation 5 exkluzivita.

Housemarque existuje už 26 rokov, spolupráca so Sony začala titulom Super Stardust HD na PlayStation 3. Štúdio si spravilo meno aj hrami Resogun či Dead Nation. Pod taktovkou Sony majú zabezpečenú finančnú stabilitu a kreatívnu voľnosť.

Sony kúpilo aj Bluepoint Games, na oznámenie sa ešte čaká

Japonský Twitter PlayStation omylom oznámil aj to, že Sony kúpilo štúdio Bluepoint Games. To je autorom mnohých fantastických remakov starších hier, napríklad Shadow of the Colossus, či Demon's Souls na PlayStation 5. Pre Sony má vo vývoji aj ďalšie exkluzívne remaky a tak je logické, že sa aj z Bluepointu stane oficiálne PlayStation štúdio.

Oficiálne oznámenie tejto akvizície však zatiaľ neprišlo a tak si budeme musieť na tieto informácie ešte počkať. Každopádne, Sony týmto spôsobom dobieha Microsoft, ktoré za posledný rok kúpilo celú Bethesdu a všetky jej štúdiá.

Returnal Recenzia

Returnal - Recenzia

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry