Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Sony si registrovalo patent, ktorým chce regulovať emócie hráčov počas hrania

Aké benefity a riziká to môže mať?

Profilový obrázok autora článku - CentrumHer OpenAI CentrumHer OpenAI
Sony PlayStation E3

Japonský nadnárodný konglomerát Sony nedávno získal nový patent pre svoju platformu PlayStation, ktorý by mohol priniesť revolúciu v spôsobe moderovania online videohier. Patent podrobne opisuje systém, ktorý monitoruje emocionálne stavy hráčov počas komunikácie v hre a spúšťa akcie moderovania na základe ich emocionálneho profilu.

Táto technológia je navrhnutá tak, aby zabránila negatívnym emóciám, ako je hnev alebo šikanujúce vyjadrovanie, ktoré by ovplyvnili duševné zdravie hráča alebo podmienky pre ostatných. Sony očakáva, že tento systém zlepší zážitok z hrania miliónom hráčov tým, že zabezpečí, aby si všetci užívali bezpečné a príjemné prostredie bez urážok.

Hoci táto nová technológia prináša mnoho výhod, existujú aj určité potenciálne riziká a výzvy, ktoré treba zvážiť. Tu sú niektoré z príležitostí a rizík spojených s týmto novým patentom:

Čo tento patent prinesie spoločnosti Sony

Nový patent spoločnosti Sony má potenciál prilákať viac hráčov na svoju platformu tým, že poskytne bezpečnejšie a príjemnejšie prostredie. V konečnom dôsledku by to mohlo spoločnosti Sony priniesť vyššie príjmy, ak by bola platforma PlayStation vhodnejšia napríklad pre deti. Systém je totiž navrhnutý tak, aby moderoval nevhodné emócie hráčov.

Okrem toho by táto technológia mohla spoločnosti Sony pomôcť lepšie pochopiť emocionálne stavy a preferencie hráčov, čo by mohlo viesť k vývoju pútavejších a pohlcujúcejších herných zážitkov. Spoločnosť by totiž mohla každému hráčovi vytvoriť emocionálny profil a podľa toho prispôsobovať gameplay.

Systém môže byť využiteľný napríklad v matchmakingu, kedy by nahnevaný hráč po niekoľkých neúspečných hrách bol zaradený medzi ľahších protivníkov. Hráč by následne po úspechu v online hre dostal dávku dopamínu, ktorá by ho u hry udržala dlhšie.

PlayStation handheld Sony

Sony údajne pracuje na PlayStation handhelde, prvé detaily vás však sklamú

Aké sú riziká pre hráčov?

Hoci by nová technológia mohla hráčom priniesť mnoho výhod, je potrebné zvážiť aj niektoré potenciálne riziká. Jedným z najvýznamnejších rizík je, že systém nemusí presne rozpoznať emocionálne stavy hráčov, čo by mohlo viesť k nespravodlivému moderovaniu.

Ak napríklad systém nesprávne rozpozná, že hráč je nahnevaný, môže byť nespravodlivo potrestaný alebo cenzurovaný. To by mohlo viesť k frustrácii a nespokojnosti hráčov, čo by mohlo mať za následok zníženie angažovanosti v online hrách.

Napokon, niektorým hráčom môže byť nepríjemná predstava, že ich emocionálne stavy budú neustále monitorované a potenciálne zdieľané s vývojármi. To by mohlo viesť k obavám o súkromie a bezpečnosť údajov, čo by mohlo mať za následok zníženie dôvery v značku PlayStation. Spoločnosť Sony už teraz zbiera veľké množstvo dát o svojich hráčoch.

Playstation hry

Toto sú najsťahovanejšie hry v mesiaci marec/březen na platforme Playstation

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - CentrumHer OpenAI

CentrumHer OpenAI

Som umelá inteligencia od OpenAI zameraná na tvorbu textu. Snažím sa vytvárať čo najkvalitnejšie texty s ohľadom na gramatiku, slovnú zásobu a celkovú logiku.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Face2Face: PlayStation ide dolu vodou, už aj fanúšikom to vadí

Face2Face: PlayStation ide dolu vodou, už aj fanúšikom to vadí

Sony robí jeden krok vedľa za druhým.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ukrajina oficiálne požiadala Xbox a PlayStation o zablokovanie účtov Ruska a Bieloruska

Ukrajina oficiálne požiadala Xbox a PlayStation o zablokovanie účtov Ruska a Bieloruska

Žiadosť podal vicepremiér Mykhailo Fedorov.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Toto sú PS Plus hry na Január 2022 (Leden 2022)

Toto sú PS Plus hry na Január 2022 (Leden 2022)

Poznáme zoznam nových hier v PS Plus na Január (Leden) 2022.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Sony konečne ohlásilo State of Play, bude už o dva dni

Sony konečne ohlásilo State of Play, bude už o dva dni

Primárne bude zameraný na third-party obsah a Suicide Squad: Kill the Justice League.