Sony si registrovalo patent, ktorým chce regulovať emócie hráčov počas hrania
Aké benefity a riziká to môže mať?

Japonský nadnárodný konglomerát Sony nedávno získal nový patent pre svoju platformu PlayStation, ktorý by mohol priniesť revolúciu v spôsobe moderovania online videohier. Patent podrobne opisuje systém, ktorý monitoruje emocionálne stavy hráčov počas komunikácie v hre a spúšťa akcie moderovania na základe ich emocionálneho profilu.
Táto technológia je navrhnutá tak, aby zabránila negatívnym emóciám, ako je hnev alebo šikanujúce vyjadrovanie, ktoré by ovplyvnili duševné zdravie hráča alebo podmienky pre ostatných. Sony očakáva, že tento systém zlepší zážitok z hrania miliónom hráčov tým, že zabezpečí, aby si všetci užívali bezpečné a príjemné prostredie bez urážok.
Hoci táto nová technológia prináša mnoho výhod, existujú aj určité potenciálne riziká a výzvy, ktoré treba zvážiť. Tu sú niektoré z príležitostí a rizík spojených s týmto novým patentom:
Čo tento patent prinesie spoločnosti Sony
Nový patent spoločnosti Sony má potenciál prilákať viac hráčov na svoju platformu tým, že poskytne bezpečnejšie a príjemnejšie prostredie. V konečnom dôsledku by to mohlo spoločnosti Sony priniesť vyššie príjmy, ak by bola platforma PlayStation vhodnejšia napríklad pre deti. Systém je totiž navrhnutý tak, aby moderoval nevhodné emócie hráčov.

Okrem toho by táto technológia mohla spoločnosti Sony pomôcť lepšie pochopiť emocionálne stavy a preferencie hráčov, čo by mohlo viesť k vývoju pútavejších a pohlcujúcejších herných zážitkov. Spoločnosť by totiž mohla každému hráčovi vytvoriť emocionálny profil a podľa toho prispôsobovať gameplay.
Systém môže byť využiteľný napríklad v matchmakingu, kedy by nahnevaný hráč po niekoľkých neúspečných hrách bol zaradený medzi ľahších protivníkov. Hráč by následne po úspechu v online hre dostal dávku dopamínu, ktorá by ho u hry udržala dlhšie.
Aké sú riziká pre hráčov?
Hoci by nová technológia mohla hráčom priniesť mnoho výhod, je potrebné zvážiť aj niektoré potenciálne riziká. Jedným z najvýznamnejších rizík je, že systém nemusí presne rozpoznať emocionálne stavy hráčov, čo by mohlo viesť k nespravodlivému moderovaniu.
Ak napríklad systém nesprávne rozpozná, že hráč je nahnevaný, môže byť nespravodlivo potrestaný alebo cenzurovaný. To by mohlo viesť k frustrácii a nespokojnosti hráčov, čo by mohlo mať za následok zníženie angažovanosti v online hrách.
Napokon, niektorým hráčom môže byť nepríjemná predstava, že ich emocionálne stavy budú neustále monitorované a potenciálne zdieľané s vývojármi. To by mohlo viesť k obavám o súkromie a bezpečnosť údajov, čo by mohlo mať za následok zníženie dôvery v značku PlayStation. Spoločnosť Sony už teraz zbiera veľké množstvo dát o svojich hráčoch.
Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.
Zobraziť komentáre (0)
Komentáre
Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený
Prihlásiť sa