Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Spider-Man 2 na PS5 ponúkne dva grafické režimy

Hru si užijete na 4K

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Spider-Man 2 PS5 Screenshot 4

Očakávaná akčná adventúra Marvel's Spider-Man 2, ktorou chce Sony zaútočiť na jesenný trh, vychádza exkluzívne na PlayStation 5. Vývojári sa tak už nemusia obmedzovať PS4 konzolou. Preto môžu hneď na vydanie ponúknuť funkcie ako raytracing, či plné 4K rozlíšenie. 

Podľa informácií, ktoré zverejnil leaker Snitch, Spider-Man 2 bude mať na PS5 dva grafické režimy. Tým prvým bude Fidelity, hra pobeží v natívnom 4K rozlíšení s RayTracingom a pokročilými efektami. Nevýhodou tohto režimu je, že beží len v 30fps. 

Druhým režimom bude Performance, v tomto režime nebude aktivovaný RayTacing ani pokročilé efekty. Ani rozlíšenie nebude natívne 4K, pôjde len o upscaling do 4K rozlíšenia. V tomto režime si však hru užijete v 60fps. 

Existuje možnosť, že vývojári do hry pridajú aj režim 60fps + RayTracing. Urobili tak rovnako aj u hry Miles Morales. Takýto grafický režim síce nebol dostupný na vydanie, ale neskôr vyšiel v podobe aktualizácie. 

Spider-Man 2 Story Trailer

Marvel's Spider-Man 2 ukazuje Venoma v novom story traileri

Menej zdatní hráči si môžu spomaliť hru

Dnes Sony oficiálne predstavilo aj režimy pre hendikepovaných, či menej zdatných hráčov. Po vzore iných PlayStation hier sa títo hráči môžu tešiť na veľké množstvo fíčur, ktoré im pomôžu si hru vychutnať aj so znevýhodnením.

Napríklad tu bude funkcia na automatické dokončenie QTE eventov, zmena režimu mierenia, automatické triky, asistent pri naháňačkách, auto aim či možnosť preskočiť puzzle. Novinkou však bude možnosť spomalenia hry na 70%, 50% alebo 30%, pričom do štandardnej rýchlosti sa budeme môcť vráriť kedykoľvek.

Hra Marvel's Spider-Man 2 na PS5 vychádza 20.10.2023.

Marvels Spider Man 2 PS5 Console Bundle_064444

Poznáme ceny konzoly PS5 Spider-Man 2, ovládača DualSense aj krytov na PS5

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry