Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Xbox activision blizzard king logo

SPRÁVA DŇA: Microsoft Xbox kupuje Activision, Blizzard a King

Najväčšia akvizícia v histórii herného priemyslu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Herným priemyslom z ničoho nič otriasla snáď najväčšia správa od spojenia Xboxu a Bethesdy. Microsoft totiž dnes oznámil, že kupuje celý Activision Blizzard a mobilné štúdio King.

Znamená to akvizíciu desiatok štúdií Activision, štúdií Blizzard a štúdií mobilného vydavateľa King, ktorý stojí za ságou Candy Crush.

Tento obchod bude Microsoft stáť neuveriteľných 68,7 miliárd amerických dolárov, vďaka čomu je táto akvizícia tou najväčšou v hernom priemysle vôbec. Pre porovnanie Microsoft zaplatil v roku 2016 sieť LinkedIn 26 miliárd dolárov.

Microsoft sa tak stane podľa ziskov treťou najväčšou spoločnosťou na svete, ktorá robí videohry - po Tencente a Sony.

Všetky Activision hry prídu do Game Passu, ktorý má 25 miliónov užívateľov

Microsoft získava všetky hry Call of Duty, Warcraft, Candy Crush, Tony Hawk, Diablo, Overwatch, Spyro, Hearthstone, Guitar Hero, Crash Bandicoot, StarCraft a ďalšie. Rovnako získava aj štúdiá, ktoré tieto hry vytvorili. Spolu to bude až 10-tisíc zamestnancov.

Zo štúdií prevezme Activision Publishing, Blizzard Entertainment, Beenox, Demonware, Digital Legends, High Moon Studios, Infinity Ward, King, Major League Gaming, Radical Entertainment, Raven Software, Sledgehammer Games, Toys for Bob, Treyarch a ďalšie.

Microsoft sľubuje, že do Xbox Game Pass príde čo najviac hier z portfólia Activision. Znamená to, že v Game Passe nájdeme Call of Duty, Overwatch, Warcraft aj Diablo.

XBox Bethesda

Microsoft kúpil Bethesdu a všetky jej hry za 7,5 miliardy dolárov

Xbox Game Pass si v tomto momente predpláca viac ako 25 miliónov ľudí. Toto číslo garantovane narastie po tom, čo Microsoft do Game Passu vydá nový diel Call of Duty - najpredávanejšiu akčnú hru roka.

Rovnako môžeme v Game Passe očakávať Diablo 4 aj Overwatch 2.

Phil Spencer sa stáva šéfom Microsoft Gaming

Mierne zmeny nastali aj v organizačnej štruktúre Microsoftu. Phil Spencer bol dodnes šéfom hernej divízie Xbox. Odteraz je však šéfom celej organizácie Microsoft Gaming a teda jemu sa bude zodpovedať aj manažment Activision Blizzard.

Riaditeľ Activisionu, Bobby Kotick, ostane na poste CEO až do ukončenia uzatvorenia obchodu s Microsoftom. Očakávame, že Kotick následne z firmy odíde. Phil Spencer, ako jeden z najlepších manažérov v hernom priemysle, má šancu vylepšiť poškodenú pracovnú kultúru vo firme Activision.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený