Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Tak predsa! Slovenská PvP sekačka Die by the Blade spoznala dátum vydania

PC verzia príde v Máji, konzoly dostanú hru až v Októbri.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Die by the Blade logo

Slovenská PvP sekačka Die by the Blade mala vyjsť ešte koncom roka 2022. Avšak, nestalo sa tak a na hru sa pomaly zabudlo. Avšak, keď už to nikto nečakal, slovenské vydavateľstvo Grindstone ohlásilo, že hra vyjde už o pár týždňov!

Konkrétne sa tak stane 16. Mája 2024, kedy hra zamieri na Steam a Epic Games Store. Konzolové verzie hry prídu na rad neskôr, vývojári rátajú aktuálne s Októbrovým dátumom vydania.

Ako to už dnes pri vývoji hier býva zvykom, ani hre Die by the Blade sa nevyhli problémy. Partner, ktorý mal pri vývoji hry pomáhať, mal na jej smerovanie odlišný názor ako vývojári a tak sa slovenské indie vydavateľstvo Grindstone rozhodlo, že práva na hru odkúpi. To sa nakoniec podarilo a Die by the Blade vyjde v podobe, v akej ju chcú vývojári mať.

"Sme nadšení, že môžeme priniesť Die by the Blade priamo našej fantastickej komunite a spolu s našimi hráčmi formovať kreatívnu víziu hry!" povedal Peter Nagy, generálny riaditeľ spoločnosti Grindstone. "Toto rozhodnutie bolo pre malú nezávislú spoločnosť, akou je Grindstone, ťažké prijať a neuveriteľne náročné uviesť ho do života. Výzvu sme však prijali a napriek komplikovaným a ťažkým časom v tomto odvetví sa nám podarilo získať externé financovanie na opätovné získanie práv na Die by the Blade. Vďaka tomu môže teraz náš tvorivý tím priniesť hru priamo našim fanúšikom a rozvinúť jej skutočný potenciál."

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Die by the Blade | Gameplay Trailer 2024

Die by the Blade | Gameplay Trailer 2024

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry