Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Tvorcovia Grim Dawn predstavili Farthest Frontier

Farthest Frontier však nebude ARPG hra ale stratégia

Profilový obrázok autora článku - Redakcia Redakcia
Farthest Frontier

Crate Entertainment je štúdio, ktoré si za roky svojej tvorby vyslúžilo veľmi dobrú reputáciu v komunite fanúšikov ARPG žánra. Ich posledným počinom bola hra Grim Dawn, duchovného nástupcu hry Titan Quest, ktorý sa stále teší veľkej popularite. Tvorcovia pred pár dňami ohlásili prácu na novej hre no pokiaľ vás napadlo niečo ako Grim Dawn 2 či Titan Quest 2 tak ste sa mýlili rovnako ako ja. Nová Hra od Crate Entertainment je totižto city builder stratégia s názvom Farthest Frontier.

Viacerí z vás si možno v tejto chvíli hovoria "zase ďalšia city builder hra", no áno, city builder hier je v poslednej dobe celkom dosť no táto vyzerá že má potenciál vyniknúť. Na Steame, kde si hru môžete pridať do zoznamu želaní, tvorcovia sľubujú celkom zaujímavé a prepracované mechaniky.

Titulný obrázok Youtube videa

Tvorcovia sľubujú prepracované mechaniky

Pri stavbe mesta tvorcovia sľubujú výber až z 50 rôznych budov. Budovy zabezpečujúce produkciu budete musieť vylepšovať aby ste získali prístup k viac pokročilým surovinám. Centrum mesta a obytné budovy sa budú sami vylepšovať keď sa bude zvyšovať životná úroveň. Každý deň budete mať možnosť letovať vašich ľudí počas ich bežnej rutiny. Animácie síce nevyzerajú špeciálne ale nedá sa povedať že by boli zlé.

Ako sa bude vaše mesto rozvíjať budete čeliť chorobám. Tým môžete zabrániť udržiavaním čistoty vo vašom meste a zabezpečovaním kvalitného oblečenia pre váš ľud. Choroby však nebudú jediný problém pretože bohaté mesto priťahuje nežiadúcu pozornosť v podobe nájazdníkov.

Proti ním sa môžete opevniť hradbami a na obranu si môžete vycvičiť vojakov. Hra sľubuje aj vážne prepracovaný systém farmárčenia, vďaka ktorému váš ľud nezomrie od hladu. Na výber budú rôzne typy rastlín, ktoré budete musieť striedať aby ste si udržali úrodnú pôdu a tiež ich musíte chrániť pred zverou, suchom, zimou či chorobami.

Celkovo vyzerá Farthest Frontier ako veľmi sľubná hra a uvidíme, či sa tvorcom podarí splniť všetko, čo na Steame sľubujú.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Redakcia

Redakcia

CentrumHer.eu je pôvodne český projekt založený v roku 2009. Dnes web vedie skupinka nezávislých autorov bez nároku na honorár a denne vám prinášame aktuálne novinky, zaujímavosti, trailery aj recenzie zo sveta videohier.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry