Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Ubisoft na letošní E3 bude

Pokud se ovšem výstava uspořádá

Profilový obrázok autora článku - Jakub Fanta Jakub Fanta

17. Február 2023

3544651-e3-generic-ubisoft-logo-promo1-2-thumb-2

Letošní herní veletrh E3 je sice už oficiálně potvrzený, z minulých roků ovšem víme, že to prakticky vůbec nic neznamená. Navíc podle dostupných neoficiálních informací se na výstavě nechystají vystoupit ti největší velikání z řad Sony, Nintenda ani Microsoftu. Je velmi pravděpodobné že si všichni tito tři výrobci konzolí zprostředkují v daném termínu vlastní prezentaci. Pod taktovkou E3 to ale nejspíš nebude.

Kdo ovšem svoji přítomnost potvrdil, je v poslední době velmi pranýřovaná společnost Ubisoft. Informace vychází ze slov generálního ředitele Yvese Guillemota, který na otázku ohledně účasti na akci odpověděl "Pokud se E3 uskuteční, budeme tam a budeme mít spoustu věcí, které ukážeme". Vypadá to, že kromě fanoušků a hráčů, jsou znepokojeni hlavně investoři, otázka ohledně účasti na E3 totiž pochází od jednoho z nich.

Můžeme zatím jen přemýšlet nad tím, zda nám už zase Ubisoft ukáže video z nechvalně známého Skull&Bones, nebo uvidíme nějaký gameplay z chystaného Avatar: Frontiers of Pandora. Jedno je ovšem jisté, pokud se Ubisoft neukáže v dobrém světle jak na straně prezentací, tak na straně vydaných her, může být s tímto velikánem na poli videoher opravdu konec.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Jakub Fanta

Jakub Fanta

Jakub Fanta

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom PC je už najziskovejšou platformou Ubisoftu

PC je už najziskovejšou platformou Ubisoftu

Najmä digitálny obsah na predáva na PC lepšie, ako na PS4.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ubisoft+ prichádza na Playstation!

Ubisoft+ prichádza na Playstation!

Ubisoft+ Classic bude súčasťou PlayStation Plus Extra a PlayStation Plus Premium.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ubisoft je najviac nenávidené herné štúdio na svete

Ubisoft je najviac nenávidené herné štúdio na svete

Aspoň podľa výskumu, ktorý prebiehal na Twitteri.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ubisoft ako prvý oznámil použitie AI na generovanie textov NPC postáv, Ghostwriter

Ubisoft ako prvý oznámil použitie AI na generovanie textov NPC postáv, Ghostwriter

Budúcnosť je tu.