Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Ubisoft zverejnil finančné výsledky za posledný rok

Zdá sa, že sa im darí.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
3544651-e3-generic-ubisoft-logo-promo1-2-thumb-2

Nech si vraví kto chce, čo chce, ale Ubisoftu ich stratégia vydávania hier vychádza. Tento týždeň Ubisoft vydal finančnú správu za posledný rok, ktorý končil 31.3.2024. Takže vieme, koľko firma zarobila a koľko jej ostalo po odrátaní nákladov. 

Ubisoft za finančný rok 2023-2024 (od 1.4.2023 do 31.3.2024) zarobila neuveriteľných 2,32 miliardy eur, čo je o 33% viac, ako rok predtým. Rovnako rekordný bol aj posledný štvrťrok. V poslednom štvrťroku dokonca narástol počet aktívnych hráčov medziročne o 12%, Ubisoft má dnes 138 miliónov aktívnych hráčov mesačne na PC a konzolách. 

Po odrátaní nákladov firme za uplynulý rok ostalo 401 miliónov eur. To je relatívne veľká suma, ktorá pomohla vykryť stratu z roku predtým. Tento rok chce na nákladoch ušetriť 200 miliónov eur vďaka prebiehajúcej reštrukturalizácii.

Najviac sa o to pričinili hra ako Rainbow Six Siege a Assassin's Creed hry, predaje Skull and Bones boli pre firmu sklamaním. 

Aj tento rok Ubisoft očakáva rekordné zisky. Do predaja sa totiž dostane niekoľko veľkých titulov, vrátane Assassin’s Creed Shadows, Rainbow Six Mobile, Star Wars Outlaws, The Division Resurgence a XDefiant.

AC Shadows Čeština CZ Titulky

Bude v Assassin's Creed Shadows čeština?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry