Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Valheim príde aj na Playstation, Microsoft si pre Xbox zaplatil exkluzivitu

Bežná prax vo videohernom priemysle.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Valheim

Pár dní dozadu (14. Marca) vyšiel Valheim na konzoly Xbox One a Xbox Series S|X. Navyše, populárny hit zo začiatku roka 2021 si môžete na týchto konzolách zahrať vďaka Xbox Game Passu úplne zadarmo.

Ak ste majiteľom konzoly Playstation a chceli by ste si hru zahrať, máme pre vás dve správy. Tá dobrá je, že hra na konzolu jedného dňa (s najväčšou pravdepodobnosťou) vyjde. Ta druhá správa, horšia, je, že si na hru minimálne polroka počkáte.

Portál Twisted Voxel si totižto v informačnom maili od Microsoftu všimol dôležitú vetičku malým písmom. Tá hovorí o tom, že exkluzivita pre Valheim bude trvať 6 mesiacov. Po tomto čase môže hra výjsť aj na Playstation a dá sa predpokladať, že ju tam autori hry aj skutočne prinesú.

Treba dodať, že exkluzívne dohody nie sú vo videohernom priemysle nič nové a ani ojedinelé. Podobné dohody robia všetky strany. Napríklad také Sony má podpísanú časovú exkluzivitu pre hru Forspoken. Tá môže na konzoly Xbox vyjsť najskôr v roku 2025.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry