Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Vývojár v Sony: The Last of Us PS5 remake nie je len vyťahovanie peňazí

Titul s plnou cenovkou obhajuje.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
The Last of Us Part I

Titul s plnou cenovkou obhajuje.

Nedávno spoločnosť Sony oficiálne odhalila The Last of Us Part I - kompletný remake prvej hry The Last of Us v engine The Last of Us Part II. Nejde len o nejaký remaster v 4K rozlíšení a 60fps. Tento krát vývojári kompletne prerobili postavy, niektoré časti sveta, grafiku, vizuálny štýl, gameplay aj animácie.

Na druhej strane je to ďalšie vydanie pôvodnej hry, ktorá vyšla ešte v roku 2013 na PS3. Sony ju v roku 2014 vydalo na PS4 ako The Last of Us Remastered. No a remake na PlayStation 5 vyjde 2.9.2022 a neskôr príde aj na PC.

Cena tejto novej verzie hry bude plných 80 eur. Existuje skupina ľudí, ktorí predávanie 9 ročnej hry za plnú cenu považujú za dojenie značky.

Na svojom osobnom Twitteri sa k tomu vyjadril aj Robert Morrison, animátor z Bend Studio, ktorý pracoval aj na remaku The Last of Us Part I. Napísal toto:

"Je to len vyťahovanie peňazí"
V skutočnosti je to najprecíznejšie postavený a vytvorený projekt, aký som kedy videl alebo bol súčasťou počas celej mojej kariéry. Najvyššia možná úroveň starostlivosti a pozornosti k detailom.

A vyjadril sa aj k samotnej cenovke hry:

Cena hry je mimo moju kontrolu a hodnota je subjektívna pre každého jednotlivca. Môžete sa sami rozhodnúť, či ju chcete alebo nie. Len chcem povedať, že som v úžase z práce, ktorú na projekte odviedla úžasná skupina ľudí. Vložili do toho obrovské množstvo vášne.

Reakcie v komentároch sa rôznia. Niektorí sa na hru tešia, iní zase hovoria, že 80 eur za ďalšie znovuvydanie je veľa. Dokonca ani existujúci majitelia The Last of Us, alebo TLOU: Remastered nemajú žiadnu zľavu. PC hráči si samozrejme zaplatia plnú sumu tiež.

The-Last-of-Us-Part-I-Recenzia

The Last of Us Part I - Recenzia

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články