Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Vývojári STALKER sa vyjadrili k vojne na Ukrajine

GSC Game World je jedno z najvýznamnejších ukrajinských štúdií.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
STALKER-Ukraine-Russia-War

Skoro ráno vo Štvrtok, 24.2.2022, Rusko vojensky napadlo Ukrajinu, Slovenských susedov. Táto nešťastná udalosť otriasla celým svetom, ale nie len ekonomicky a diplomaticky, ale aj v hernom priemysle. V Ukrajine totiž sídli niekoľko významných herných štúdií.

Jedným z tých väčších je GSC Game World, autori série S.T.A.L.K.E.R. Dnes na Twitteri vydali oficiálne vyhlásenie, ktoré prinášame v plnom znení:

"Dnes, Ruská Federácia oficiálne deklarovala vojnu Ukrajine. Naša krajina sa zobudila za zvukov výbuchov a streľby zbraní, ale je pripravená brániť svoju slobodu a nezávislosť a preto bude stáť silná a pripravená na všetko. Budúcnosť je nejasná, ale veríme v to najlepšie, veríme v naše ozbrojené jednotky v Ukrajinu.

Preto adresujeme všetkým našim kolegom v hernom priemysle, hráčom, blogerom a každému, kto uvidí tento post v novinkách: Zdieľajte to, neprizerajte sa a pomôžte tým, ktorí to potrebujú.

Špeciálny účet pre pomoc a podporu ozbrojeným jednotkám Ukrajiny:
UA843000010000000047330992708
Prevody sú možno zo všetkých krajín na svete.

Aj napriek bolesti, smrti, vojne, strachu a ľudskej krutosti, Ukrajina bude vytrvalá, ako aj vždy bola.

GSC Game World"

Štúdio GSC Game World má sídlo v Kyjeve, ktorý je dnes okupovaný Ruskom. Je možné, že vojenská operácia preruší práce nie len na hre, ale ohrozí životy zamestnancov mnohých firiem v Kyjeve.

Stalker 2 čeština CZ titulky

Čeština v Stalker 2 potvrdená, aj v Game Passe

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články