Vzpoura v Ubisoftu: Vývojáři nového Assassin's Creed stávkují proti propouštění
Děkujeme zaměstnanci a teď vypadněte
Před pár dny jsme psali o tom, že se nově vydaný hit Assassin’s Creed Black Flag Resynced naprosto skvěle prodává. Nyní se však ukazuje, že ani velký úspěch v Ubisoftu nic neznamená. Zaměstnanci studia Ubisoft Barcelona totiž spolu s odbory zahájili třídenní stávku na protest proti plánovanému propuštění 51 lidí.
Načasování opravdu nemohlo být horší, i když Ubisoft údajně restrukturalizaci barcelonské pobočky (společně se zrušením studií ve Winnipegu a Bělehradě) avizoval už v červnu. Vývojáři, kteří zrovna dokončili remake oblíbeného Assassin’s Creed Black Flag, však výpovědi vůbec nechápou.
Ubisoft Barcelona goes on strike. The company wants to layoff 51 #ACResynced developers after game success.
— CGT Catalunya ?? (@CGTCatalunya) July 14, 2026
? No to ERE (redundancies) in Ubisoft Barcelona! pic.twitter.com/vCeNfUBqTD
Animátor technologií a hratelnosti Manel Cota na sociální síti X otevřeně napsal:
„Náš barcelonský tým vytvořil pro hru všechny podvodní levely. A ten samý tým teď dostává výpověď, protože si Ubisoft myslí, že přesně tohle si za naši práci zasloužíme.“
Slova odborů tuto frustraci jen potvrzují: „Navzdory komerčnímu úspěchu hry přijde 51 pracovníků v příštích týdnech o práci. Po intenzivní produkci se firma odvolává na 'strategický posun'. Po letech oddanosti se k nám společnost otočila zády. Nikdy neuvidíme plody naší práce a odměnou za naši dřinu bude ztráta zaměstnání.“
Zatímco Ubisoft tvrdí, že jde pouze o "návrh restrukturalizace“, podle kterého se má barcelonské studio nově zaměřit výhradně na projekty kolem značky Rainbow Six, zaměstnanci mají jasno. Požadují okamžité zrušení všech výpovědí, silnější záruky na pracovní místa, návrat k původní politice home office a také slíbené povyšování a navýšení platů.
Nakupujte hry a herné vybavenie so zľavovými kódmi cez náš odkaz. Ďakujeme!
Zobraziť komentáre (0)
Komentáre
Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený
Prihlásiť sa