Xbox Mini Fridge

Xbox mini chladnička vypredaná za 15 minút, scalperi ju predávajú za trojnásobok

20 októbra, 2021 Lukáš Kanik

Microsoft ju však ešte zaradí do predaja.

Microsoft včera spustil predobjednávky mini chladničky v tvare Xbox Series X. Najskôr to bolo len memečko – že Xbox Series X vyzerá ako chladnička, ale marketingový tím sa toho chytil a skutočne začal vyrábať mini chladničku pre fanúšikov Xboxu.

Do predobjednávky sa dostali kusy, ktoré by mali byť odoslané zákazníkom už v Decembri. Na stránkach online obchodov v USA, UK, v Poľsku a v ďalších krajinách bola mini chladnička vypredaná behom 15 minút. Väčšinu však znovu získali scalperi, ktorí sa už teraz snažia na nej zarobiť.

Na Ebay sa predáva aj po 300 dolárov, čo je 3x viac ako jej jej pôvodná cena. Microsoft si za ňu pýta len 99 dolárov, respektíve eur.

Dá sa kúpiť mini chladnička Xbox v Česku a na Slovensku?

Síce Microsoft neuvedie Xbox Mini Fridge do predaja v Česku a na Slovensku oficiálne tento rok, niektoré e-shopy pravdepodobne získajú pár kusov. Jedným z nich je Alza, ktorá chladničku zaradila do ponuky hneď po oznámení. Cenu chladničky uvedenú nemajú a je otázne, či ju budú predávať za odporúčanú cenu 99 euro, alebo sa na nej budú snažiť zarobiť.

Napríklad v Poľsku je chladnička dostupná na predobjednávku v obchodoch Gamestop, Micromania, a Amazon.pl za 499 zlotých. Obchod Toynk ju predáva za 139 eur, v čom je zarátaná doprava a daň.

Microsoft Xbox Mini Chladničku prinesie na Český a Slovenský trh oficiálne až v roku 2022. V tomto roku ju bude možné predobjednať vo viacerých eshopoch za odporúčanú cenu 99 eur.

Všetko nasvedčuje tomu, že mini chladnička Xbox Series X bude tiež nedostatkovým tovarom.

Z memečka realita – Xbox začne predávať mini chladničku v tvare Xbox Series X

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.