Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Tipy-na-hranie-Genshin-Impact

10 tipov na hranie Genshin Impact pred tým ako začnete

Kiež by som toto vedel na začiatku aj ja.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Genshin Impact je úžasná hra. Zadarmo ponúka skvelý príbeh, obrovský otvorený svet a desiatky hodín gameplayu bez nutnosti si dokupovať niečo cez mikrotransakcie. Hru od čínských vývojárov si za 4 dni od vydania stiahlo 17 miliónov hráčov.

Našu recenziu Genshin Impact si môžete prečítať tu. Je to jedna z mála hier, ku ktorým som sa vrátil aj po recenzovaní. Za tie hodiny som prišiel na kopec skvelých vychytávok, ktoré vám uľahčia hranie. Toto je desať tipov, ktoré treba vedieť pred hraním Genshin Impact.

1. Levelujte Adventure Rank, nie XP postáv

Hra má dva systémy progresu. Každá z hrateľných postáv má svoj vlastný level, ktorý sa dvíha cez XP. Druhý systém je však oveľa dôležitejší - Adventure Rank - pretože práve ten vám otvára nové možnosti v hre. XP postáv si môžete zvýšiť kedykoľvek aj ručne a veľmi rýchlo cez rôzne predmety, ale len Adventure Rank vám otvorí bossov, denné misie, expedície, co-op a dungeony. Tento rank zvyšujete najmä plnením eventov a questov.

2. V menu hry na vás čaká kopec odmien

Kontrolujte si správy v hre kľudne aj každý deň. Odmeny dostávate prakticky za všetko, za prihlásenie do hry, achievementy aj splnenie Adventure questov. Akurát je všetko skryté v rôznych položkách menu.

3. Príbehom si odomknete ďalšie postavy aj svet

Genshin Impact je príbehová hra s prekvapivo vysokými kvalitami. Ak vašou hlavnou motiváciou hrania nebude príbeh, odmeny by mali byť. Vďaka hlavným questom si odomknete nové hrateľné postavy aj bez nutnosti kupovania loot boxov. A samozrejme, dostanete sa do nových oblastí sveta.

4. Z loot boxov sa dá vyťažiť, s rozumom

Gacha časť hry - teda loot boxy ponúkajú ďalšiu možnosť, ako sa dostať k novým postavám skôr, ako cez príbeh. Loot boxy nakupujete v hre cez želania v rôznych kategóriách. Najvzácnejšiu hernú menu si šetrite a nekupujte po jednom. Za desať želaní naraz totiž máte garanciu získania 4-hviezdičkovej postavy.

Loot boxy po jednom kupujte len vtedy, ak sa chcete dostať k novej zbrani. Zbraň si môžete dodatočne vylepšiť v prípade, ak získate niekoľko rovnakých kópií tej istej zbrane.

5. Vodu si môžete zamraziť, nemusíte cez ňu plávať

Plávanie v Genshin Impact je pomalé a navyše uberá staminu. Ak vám stamina počas plávania dojde, vaša postava sa utopí. Jedna z prvých dostupných postáv Kaeya má moc nad ľadom a dokáže zamraziť hladinu vody na dostatočne dlhý čas, aby ste po nej prešli suchou nohou.

6. Počas súbojov často striedajte postavy

Súboje sú jednou zo silných stránok tejto hry. Založené sú na živloch a každá z postáv ovláda jeden živel. Ak stojíte proti ľadovým nepriateľom, použite oheň, ak proti vodným, použite elektrinu. Alebo môžete nepriateľa zamraziť a potom použiť elektrinu. Možností je kopec a striedanie živlov spúšťa devastačné efekty.

Na identifikáciu účinkov vám pomôže aj táto tabuľka od vývojárov MiHoYo:

7. Denné výzvy sú skvelým zdrojom progresu pre Adventure Rank

Po dosiahnutí Adventure Rank levelu 15 sa vám odomknú denné výzvy. Každý deň vám hra vygeneruje 4 questy, ktorých splnením získate slušnú porciu bodov pre Adventure Rank a zároveň aj odmeny ak ich splníte všetky štyri. Zaberie vám to tak desať minút.

8. Levelujte sochy, zvýšite si výdrž a zadarmo doplnia životy

Statue of the Seven sú sochy rozmiestnené po mape, na ktoré sa môžete kedykoľvek teleportovať. Ak nechcete míňať jedlo v inventári, tieto sochy celej vašej skupine doplnia život. Zároveň ich môžete levelovať a zvyšovať si tak výdrž všetkých postáv. Aby ste ich mohli levelovať, treba na mape zbierať poletujúce Amenoculusy a Geoculusy.

9. Skaly s materiálom rozbijete jedným tlačidlom

Nechce sa vám stláčať útok, aby ste rozbili skaly so železnou rudou? Vaša hlavná postava ich dokáže rozbiť jedným silným útokom (vietor). Na tvrdšie typy skál je najlepšia postava s mečom Greatsword. A snáď najrýchlejší spôsob rozbitia aj najtvrdšieho materiálu (ako Cor Lapis) je bomba postavy Amber ktorá má aj veľký rádius účinku.

10. Rozprávajte sa s náhodnými NPC

NPC postavy v Genshin Impact skrývajú mnoho tajomstiev. Niektoré vám budú vždy opakovať ten istý dialóg, niektoré vám však predajú vzácne materiály a niektoré vám zadajú nový quest.

Tipov do hry Genshin Impact by sa dalo nazbierať ešte kopec. Napríklad tipy pre cestovanie, označenie mapy, foto mód, levelovanie a manažovanie inventára. Ak máte nejaký zaujímavý tip, napíšte nám do komentára!

Genshin Impact vyšlo zdarma na PC, PlayStation 4 a mobilné zariadenia.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený