Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

20-ročná hra Elder Scrolls 3: Morrowind vyzerá vďaka Nvidia RTX Remix ako remaster

Staručkým hrám svitá na lepšie časy.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Elder-Scrolls-3-Morrowind-RTX-enhance

Nvidia na svojej nedávnej konferencii okrem nových grafických kariet rady RTX 40 a upscalingu Nvidia DLSS 3, predstavila aj Nvidia RTX Remix. Ide o sadu nástrojov, vďaka ktorým môžu moderi veľmi jednoducho oživiť staré hry. Nvidia RTX Remix totiž v jednom balíku spája umelú inteligenciu pre upscaling textúr, nástroj na pridanie RayTracingu ale aj DLSS 3.

Moderi tak získajú veľmi efektívne možnosti pre oživenie starých hier. Doteraz na "remasterovanie" bol potrebný tím programátorov, grafikov, dizajnérov a RTX módy do hier vznikali len výnimočne. Navyše, mnoho z týchto starých hier bežali v 32-bitových enginoch, ktoré nedokázali využiť viac ako 3GB pamäte. A to znemožňovalo napríklad použitie textúr vo vysokom rozlíšení.

Nvidia RTX Remix toto všetko zmení. Cez nástroj RTX Remix Runtime budú moderi môcť prehnať hru a Remix z nej vytvorí identickú kópiu v 64-bitoch. Do tohto prostredia potom moderi môžu vkladať ďalšie modely, efekty a assety z rôznych knižníc.

RTX Remix tiež automaticky prerobí textúry, vygeneruje im normálové mapy a vygeneruje až 4x vyššie rozlíšenie. Vďaka umelej inteligencii všetky materiály v hre dostanú physical-based materiály, ktoré už dokážu odrážať lúče raytracingu. No a nakoniec aby raytracing mal čo renderovať, Remix dovolí moderom pridávať skutočné svetlá na scénu, či žiarivé textúry.

Výsledkom je dokonalý "mód" ktorý kompletne prekope starú hru, vdýchne jej nový život, nové svetlo, ostrosť a atmosféru. Nvidia prezentovala Remix na videu z Elder Scrolls 3: Morrowind, ktorý pôvodne vyšiel v roku 2002.

No a my sa už teraz nevieme dočkať, kedy vyjde takýto mód na GTA San Andreas, Mafiu 1 alebo Max Payne. Alebo pre hry vydaní ešte pred rokom 2000.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry