Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Aj tento rok GamesCom odštartuje konferenciou Opening Night Live

Otvárací ceremoniál GamesComu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
GamesCom Opening Night Live 2023

GamesCom sa aj po pandémii rozrastá a aj tento rok sa nemecký Kolín môže tešiť na príval fanúšikov a profesionálov z herného priemyslu. Ako každý rok, aj tento najväčšiu hernú výstavu na svete otvorí Opening Night Live - live event od Geoffa Keighleyho. 

Opening Night Live bude naživo 22.8.2023 vo večerných hodinách a vysielaný bude na YouTube, na Twitchi, na Twitteri a na ďalších platformách. Aj tento rok bude plný nových trailerov a oznámení, ale aj gameplay prezentácií hier, ktoré si hráči budú môcť na GamesCome vyskúšať. 

GamesCom patrí medzi najdôležitejšie herné eventy roka a na rozdiel od E3, podarilo sa im udržať prestíž aj po pandémii. Vydavatelia na GamesCom chodia prezentovať svoje hry priamo hráčom. Novinári a vývojári majú na akcii zase vyhradené priestory, kde v pokoji prebiehajú exkluzívne prezentácie. 

Na GamesCome pravidelne vidíme Microsoft, 2K, Warner Bros, Segu aj Ubisoft. Tento rok sa bude konať od 23. do 27. Augusta 2023. Štandardné lístky sa pohybujú od 25€ na deň. 

E3 Expo Wallpaper

Už je to oficiálne, E3 2023 bola zrušená!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Nintendo potvrdilo účasť na výstave GamesCom 2023

Nintendo potvrdilo účasť na výstave GamesCom 2023

Nemecký GamesCom začína byť nabitý.