Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Ak chce Activision oživiť staré značky, Phil Spencer to plne podporí

Potrebujú si spraviť prieskum trhu a inventáru.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Starcraft 2 Wallpaper

Phil Spencer v podcaste Xbox rozprával o dokončenej akvizícii spoločnosti Activision Blizzard. Microsoft je už plným vlastníkom štúdií Activision, Blizzard a mobilného Kingu, 17-tisíc zamestnancov a pobočiek po celom svete. Rovnako je vlastníkom desiatok značiek, ktoré Activision má v portfóliu (celý zoznam tu).

Sú medzi nimi značky, ktoré už sú dekádu, alebo dekády mŕtve. Napríklad StarCraft, Hexen, True Crime, Gun alebo Guitar Hero. Phil Spencer v podcaste povedal, že momentálne nemajú plány na oživenie starých značiek, pretože nechce štúdiám diktovať, na akých hrách majú pracovať.

Naopak, ak sa nejaké štúdio Activisionu rozhodne, že prinesie remake, alebo sequel k niektorej zo starých hier, naplno toto rozhodnutie podporí. A môže ísť kľudne o menšie hry, podobné Hi-Fi Rush, či Pentiment. Záujem o hry starších značiek môže preveriť aj Game Pass, do ktorého staršie hry pridajú.

Xbox posledné roky priniesol znovuzrodenie niektorým starým značkám. Napríklad Microsoft Flight Simulator, Age of Empires, chystá sa aj Age of Mythology, remaster hry z roku 2002.

Age-of-Mythology-Retold

Age of Mythology Retold remasteruje hru z roku 2002

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry