Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Akcie CD Projekt RED klesli o 75% od vydania Cyberpunk 2077

Techland je už hodnotnejší.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
eSports-2020-Not-Stonks

CD Projekt RED už nie je najhodnotnejšia poľská herná spoločnosť. Jej trhová hodnota klesla pod 10 miliárd zlotých, čo je zhruba o 75% menej, ako pred vydaním hry Cyberpunk 2077. Vtedy mali akcie hodnotu okolo 40 miliárd.

Hodnota CD Projekt sa teraz pohybuje na úrovni medzi rokmi 2017 a 2018, ako informuje poľský Business Insider. Firma tak prakticky stratila 5 rokov rozvoja a zhodnocovania. Stúpanie ceny akcií a hodnoty spoločnosti v praxi znamená, že akcionári do firmy investujú viac peňazí.

Akcie firmy začali klesať takmer okamžite po vydaní Cyberpunk 2077. Hra bola tak zabugovaná, že firma Sony ju odmietla predávať na PS Store. Niektorí investori na firmu podali žaloby.

Techland, na druhej strane, sa neobchoduje verejne na Varšavskej burze, ako CD Projekt. Aj napriek tomu je možné na základe tohtoročného vyplatenia akcionárov vypočítať, že hodnota Techlandu sa pohybuje niekde okolo 10,6 miliárd zlotých. Techland tak je pravdepodobne najhodnotnejšia herná firma v Poľsku.

Rast Techlandu nekončí. Už v Septembri tohto roka vydá DLC pre Dying Light 2, neskôr hru vydajú aj na Nintendo Switch. Firma tiež oznámila, že pracuje na novej open-world fantasy RPG hre.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry