Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Akcie CD Projekt RED klesli o 75% od vydania Cyberpunk 2077

Techland je už hodnotnejší.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

17. Júl 2022

eSports-2020-Not-Stonks

CD Projekt RED už nie je najhodnotnejšia poľská herná spoločnosť. Jej trhová hodnota klesla pod 10 miliárd zlotých, čo je zhruba o 75% menej, ako pred vydaním hry Cyberpunk 2077. Vtedy mali akcie hodnotu okolo 40 miliárd.

Hodnota CD Projekt sa teraz pohybuje na úrovni medzi rokmi 2017 a 2018, ako informuje poľský Business Insider. Firma tak prakticky stratila 5 rokov rozvoja a zhodnocovania. Stúpanie ceny akcií a hodnoty spoločnosti v praxi znamená, že akcionári do firmy investujú viac peňazí.

Akcie firmy začali klesať takmer okamžite po vydaní Cyberpunk 2077. Hra bola tak zabugovaná, že firma Sony ju odmietla predávať na PS Store. Niektorí investori na firmu podali žaloby.

Techland, na druhej strane, sa neobchoduje verejne na Varšavskej burze, ako CD Projekt. Aj napriek tomu je možné na základe tohtoročného vyplatenia akcionárov vypočítať, že hodnota Techlandu sa pohybuje niekde okolo 10,6 miliárd zlotých. Techland tak je pravdepodobne najhodnotnejšia herná firma v Poľsku.

Rast Techlandu nekončí. Už v Septembri tohto roka vydá DLC pre Dying Light 2, neskôr hru vydajú aj na Nintendo Switch. Firma tiež oznámila, že pracuje na novej open-world fantasy RPG hre.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom CD Projekt RED oznámil až tri nové hry Zaklínač

CD Projekt RED oznámil až tri nové hry Zaklínač

Jedna už bola známa skôr.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom CD Projekt chce viac projektov po vzore Cyberpunk Edgerunners

CD Projekt chce viac projektov po vzore Cyberpunk Edgerunners

S jedlom rastie chuť. A Poliakom ich Netflix úspech očividne chutí.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Cyberpunk 2077 - Recenzia

Cyberpunk 2077 - Recenzia

Cyberpunk 2077 je hra, ktorú by ste si nemali nechať ujsť.