Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Ako je na tom Assassin’s Creed Valhalla čeština?

Fanúšikovské CZ titulky do AC Valhalla hlásia pokrok.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

15. Marec 2021

Assassins Creed Valhalla Čeština CZ titulky

Prekladateľský tím Farflame ponúkol aktualizáciu ku stavu českého prekladu hry Assassin's Creed Valhalla. Do neho sa partia pustila hneď po vydaní hry a k dnešnému dňu majú preložených už okolo 10-tisíc riadkov. Celkový rozsah textu je však až 2600 normostrán a teda majú pred sebou ešte poriadny kus cesty.

Preložená do češtiny je väčšina rozhrania, questy, schopnosti, popisky, denníky a voľby v dialógoch. Najväčšiu záťaž budú teraz predstavovať samotné dialógy, ktorých je v Assassin's Creed Valhalla hromada. Ide totiž o obrovské RPG. Farflame sa chystá preložiť do češtiny aj datadisky, rovnako malé, aj tie veľké.

Kedy vyjde Assassin's Creed Valhalla čeština sa zatiaľ nedá povedať. Dobrou správou je, že čeština v hre funguje a tím prekladateľov napreduje. Dokazujú to aj novými screenshotmi rozhrania a dialógov, ktoré si môžete pozrieť nižšie. Keď bude dostupná na stiahnutie, určite vás budeme informovať a snáď to bude už tento rok. Dostupná na stiahnutie bude samozrejme len pre PC verziu.

Ubisoft zrušil CZ titulky v Assassin's Creed Valhalla a Watch Dogs Legion pre slabé predaje svojich predchádzajúcich hier v CZSK, konkrétne Ghost Recon Breakpoint. Či uvidíme češtinu vo Far Cry 6, sa dozviete v tomto článku.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články