Čeština Assassins Creed Valhalla CZ Titulky

Petíciu za češtinu v Assassin’s Creed Valhalla podpísali tisíce ľudí

9 mája, 2020 Lukáš Kanik

Pomôže to?

Assassin’s Creed Valhalla je pre mnohých jedna z najočakávanejších hier tohto roka. Vyjde na PC, PS4, Xbox One ale aj na PlayStation 5 a XBox Series X, takže v podstate na všetky domáce platformy. Switch tu aj tak nikto nemá.

Problém je, že čeština v Assassin’s Creed Valhalla nebude. Ubisoft upustil od českého prekladu hier. Niekoľko zástupcov vydavateľa potvrdilo, že Ubisoft nebude vo svojich hrách mať češtinu. Titulky nebudú ani v Assassin’s Creed Valhalla, ani vo Watch Dogs Legion.

Mohlo by ťa zaujímať: Vieme, koľko hráčov hrá AC Valhalla

Po správe, že Assassin’s Creed Valhalla nebude mať češtinu, sa spustila petícia za české titulky v hre. Petíciu za týždeň podpísalo viac ako 8600 ľudí, čo je strašne málo. Aby sa to aspoň dostalo do Ubisoftu, museli by tam byť desaťtisíce ľudí.

Prečo čeština Assassin’s Creed Valhalla nebude?

Dôvod je veľmi jednoduchý. Neoplatí sa im to. Hry od Ubisoftu sú čím ďalej, tým väčšie. Je treba viac ľudí na vývoj, trvá to dlhšie, stojí to viac peňazí. Čím väčšie hry sú to, tým viac textu majú, preklady trvajú dlhšie a sú drahšie.

Priniesť lokalizovanú hru na CZSK trh tak stojí Ubisoft oveľa viac peňazí, ako zarobí predajom lokalizovanej hry. Predpokladáme, že čeština nie je jediným dôvodom, prečo si hry kupujete a existuje len malé percento hráčov, čo si hru odmietnu kúpiť len pre to, že tam nie je čeština.

Prečítajte si aj: Assassin’s Creed Valhalla – kompletné info, dátum vydania

Aby sa tieto náklady zaplatili, otitulkovaná hra by musela predať násobne viac kópií. Zjavne si v Ubisofte spočítali, že sa im to vôbec neoplatí. AAA hry sa u nás predávajú len v pár stovkách, alebo tisícoch kusov. Mnoho ľudí si hru kúpi radšej z bazáru, z čoho Ubisoft nemá ani cent.

Ak teda výrazne nestúpnu predaje hier Ubisoft na našom trhu, češtiny sa tak skoro nedočkáme. A už vôbec nie pri takých veľkých hrách, ako Assassin’s Creed Valhalla.

Takto vyzerá Assassin’s Creed Valhalla na Xbox Series X

Sledujte ma: