Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Pokemon-TCG-Mewtwo-Melmetal-Pokemon-GO-V-Battle-Deck-1

Ako začať hrať Pokémon TCG? Odporúčame balíček Pokémon V Battle Deck Mewtwo a Melmetal

Všetko, čo potrebujete k hraniu Pokémon Trading Card Game.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Je rok 2001 a na STV o siedmej večer ide rozprávka Pokémon. Tisícky detí na Slovensku a v Česku sa takto k Pokémonom dostali vôbec po prvý krát. Z Pokémona sa stal najsledovanejší a najobľúbenejší seriál. A to aj napriek tomu, že svet obleteli správy o tom, ako deti vyskakujú z okna a kričia „Pikaču zachráň ma!“

Mnoho z nás začalo zbierať aj nálepky aj karty pokémonov. Dôležité bolo ich mať čo najviac a získať od kamošov čo najviac vzácnych pokémonov. Moje karty zhabala mníška, čo ma učila náboženstvo na základnej škole a odvtedy som svoje karty nikdy nevidel, ani ich nezbieral. Trochu škoda, lebo tie karty majú svoj význam – v hre Pokémon TCG (Trading Card Game).

Pokemon GO V Battle Deck obsahuje všetko potrebné k hraniu Pokémon TCG

Drvivá väčšina ľudí, čo má alebo mala doma nejaké karty Pokémonov, asi ani netušila, aké pravidlá má kartová hra. A vôbec ako sa k nej dostať, ako ju začať hrať, čo všetko na ňu potrebujete, akú hodnotu majú Pokémoni a čo všetko treba vedieť.

Nuž nedávno sa ku mne dostal balíček Pokémonov z celým názvom Pokemon GO V Battle Deck - Mewtwo vs. Melmetal Bundle, ktorý obsahuje komplet všetko, čo k hraniu Pokémon TCG potrebujete mať.

Balíček obsahuje až dve kompletné sady na hranie Trading Card Game, zabalené do tematických balíčkov pokémonov Mewtwo a Melmetal. Môžete sa staviť, že v balíčkoch nájdete aj týchto dvoch silných pokémonov vo vzácnej verzii Foil V.

Bundle Mewtwo vs. Melmetal obsahuje 2x60 kariet, 11 trénerských kariet (z toho 5 foil), dve veľké kovové mince, dve hracie podložky, dva booster packy s ďalšími pokémonmi, sadu žetónov na počítanie zranení, referenčné karty aj strategické návody. Tento balík bol do predaja uvedený pred dvoma mesiacmi, takže ide o celkom čerstvú novinku vo svete Pokémon TCG.

Po rozbalení Mewtwo vs. Melmetal Bundle si samozrejme ako prvé prezriete pokémonov, či tam nenájdete nejakých vzácnych alebo náramne silných. Musím sa priznať, že pre pochopenie vzácnosti kariet som si musel naštudovať niekoľko videí a článkov, keďže som nikdy TCG nehrával, a moje karty boli zhabané ešte na základnej škole.

Každopádne si v balíčkoch (snáď) nájdete niekoľko holo alebo reverse holo kariet pokémonov, ktorí sú zvyčajne silnejší. Doplnia ich desiatky bežných pokémonov a v hre vám poslúžia aj trénerské karty a karty energií.

S týmito dvoma balíčkami si môžete rovno sadnúť za stôl a začať hrať kartovú hru Pokémon TCG. Obaja hráči pri stole totiž budú v plnej výbave – karty + tréneri + energie + minca + body zranenia + hracia plocha. Ak si potom budete chcieť svoju zbierku rozšíriť, ďalšie karty, respektíve Booster Packy, nájdete v trafike alebo v obchodných reťazcoch.

Ešte musím pripomenúť jednu vec – v každom z balíkov nájdete aj kód do Pokémon TCG Online. Všetky karty získané vo fyzickom balíčku si tak zadaním kódu skopírujete do svojej Trading Card Game Online, ktorú môžete hrať na PC. Inak celkom odporúčam najskôr hrať Online verziu hry, kde sú rôzne tutoriály a až potom sa pustite do stolovej hry. Rýchlejšie pochopíte pravidlá.

Pokemon TCG: Pokemon GO V Battle Deck—Mewtwo vs. Melmetal považujem za skvelý vstup do sveta kartovej hry Pokémon. Ak teda plánujete zbierať Pokémonov, alebo by ste radi hrali kartovú hru, V Battle Deck je ideálna možnosť. Cena tohto balíka nie je zase tak vysoká a obsahuje všetko potrebné pre dvoch hráčov. Možno zaujímavý vianočný darček? Set môžete kúpiť v mnohých českých aj slovenských obchodoch.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Monster Energy žaloval Pokémon aj Monster Hunter za použitie názvu

Monster Energy žaloval Pokémon aj Monster Hunter za použitie názvu "Monster"

Nárokuje si na to slovo v akejkoľvek forme.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Pokémon Sleep prichádza do Európy!

Pokémon Sleep prichádza do Európy!

Aplikácia prichádza na mobilné operačné systémy Android a iOS.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Pokémon TCG: Scarlet & Violet - Paldea Evolved sa chystá na vydanie

Pokémon TCG: Scarlet & Violet - Paldea Evolved sa chystá na vydanie

Paldea Evolved bude obsahovať nové karty Pokémonov ex.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Pokémon TCG Scarlet & Violet přináší zpět mechaniku Pokémon ex a Pokémony Tera

Pokémon TCG Scarlet & Violet přináší zpět mechaniku Pokémon ex a Pokémony Tera

Představení karet Pokémon TCG: Scarlet & Violet.