Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Amnesia: The Bunker dostáva recenzie

Ako dopadla nová Amnesia?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Amnesia The Bunker game screenshot 2

Už zajtra, 6.6.2023 vychádza nová Amnesia: The Bunker. Nový diel série si síce dátum vydania nenaplánoval dobre (dokonca sa aj nedávno posúval) no vývojári sú si istí, že si Amnesia nájde svoju cieľovú skupinu aj napriek Diablu.

Už dnes však vyšli prvé recenzie a priemerné hodnotenie na Metacritic sa zatiaľ zastavilo na 78%. Väčšina z nich recenzovala PC verziu, podobne ako my. Naša recenzia však vyjde o trochu neskôr, keďže momentálne sme vyťažení a Diablo má skutočne prioritu. Pre porovnanie, predchádzajúca Amnesia: Rebirth od nás v recenzii dostala 79%.

Tu je niekoľko verdiktov svetových médií spolu s citátmi v recenziách Amnesia: The Bunker:

  • 93 / 100 - PC Gamer - Amnesia: The Bunker je zásadná hororová hra a inšpiratívny ďalší krok v sérii.
  • 80 / 100 - GamesRadar+ - Amnesia: The Bunker je odvážnym novým smerom pre sériu, ktorý sa vypláca hlavne brilantným strašením a zneistením hráča. Úzky dizajn úrovní však môže byť frustrujúci, rovnako ako povaha do-overov s beštiou v pätách.
  • 8 / 10 - GameSpot - Frictional Games oživuje sériu, ktorá ju preslávila, svojou najstrašidelnejšou hrou za posledné roky.
  • 6.5 / 10 - IGN Italy - Hra Amnesia: The Bunker je viac riadeným zážitkom ako tvrdí, kde vynaliezavosť a improvizáciu nahrádza zdĺhavé spravovanie zdrojov.
  • 7 / 10 - Push Square - Amnesia: The Bunker sa až príliš drží toho, čo Frictional Games robí už viac ako desať rokov, ale vďaka voľnejšiemu prístupu k hrateľnosti sa tím opäť vrátil na správnu cestu. V kombinácii s výborným prostredím predstavuje Amnesia: The Bunker výrazné zlepšenie oproti svojmu predchodcovi. Stále síce narazíte na rovnaké zakopnutia ako kedysi, ale tento hororový zážitok vám odporúčame.
  • 8 / 10 - IGN - Nemôžem povedať, že Amnesia je stále prelomovou hororovou sériou ako na začiatku. Väčší príbeh, ktorý budovala, sa už odohral v hre Rebirth. Ale Amnesia: The Bunker dokazuje, že menšie epizódy v štýle antológie v rámci jej univerza stále dokážu priniesť napätie a strach. A vrecko trikov Frictionalu nie je ani zďaleka vyčerpané, pokiaľ ide o to, aby nám rozbúchalo srdce a prinútilo nás dôkladne zvážiť, ako využiť obmedzené prostriedky, ktoré máme k dispozícii. Nie je to zážitok, ktorý by sa nedal prehliadnuť, ale ako fanúšik hry Amnesia rozhodne nasýtil moju chuť na poriadnu hrôzu a náladové, ponuré rozprávanie.
  • 6 / 10 - Shacknews - Často som mal pocit, že s hrou bojujem len preto, aby som sa v nej pohyboval, čo bolo skôr frustrujúce softvérovým spôsobom než atmosférou. Nebál som sa, pretože som bol príliš zaneprázdnený žmurkaním alebo trhaním za nabíjačku baterky, len aby som mohol zatiahnuť za dvere a západky. Žiadne množstvo strašidelnej atmosféry v pozadí ma nedokázalo vrátiť do zážitku.
Amnesia The Bunker Wallpaper

Amnesia: The Bunker má nový príbehový trailer

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Amnesia: The Bunker sa oneskorí

Amnesia: The Bunker sa oneskorí

Vývojári potrebujú pár týždňov navyše.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Amnesia: The Bunker má nový príbehový trailer

Amnesia: The Bunker má nový príbehový trailer

Ako sa vám pozdáva nová Amnesia?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Amnesia: The Bunker tretí krát odložená

Amnesia: The Bunker tretí krát odložená

Znovu sa oneskorí.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Amnesia: The Bunker ukázala nové zábery z hrania

Amnesia: The Bunker ukázala nové zábery z hrania

Rôzne spôsoby prekonávania prekážok.

Najpopulárnejšie hry