Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Anemoiapolis vyzerá ako mix Superliminal a The Stanley Parable

Orignálna adventúra vyjde už čoskoro na PC.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

30. December 2022

Anemoiapolis trailer

Za hrou Anemoiapolis stojí jediný sólo vývojár Andrew Quist a svoju hru označuje ako relaxačný horor. Čo to vôbec znamená? Hráča hodí do prostredí typickej, stereotypnej americkej architektúry. Interiéry však sú tak prázdne a monotónne, že vám po čase začnp naháňať strach. 

Hra je pretkaná rôznymi logickými úlohami a hráč nie je vedený za ručičku. Gameplay teda dosť pripomína obľúbené hry Superliminal a The Stanley Parable. 

Ja mám takéto hry rád, takže určite si Anemoiapolis pridávam do wishlistu na Steame už teraz. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený