Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Arma Reforger Wallpaper

Arma Reforger má oficiálny trailer + screenshoty, hra je vonku

Titul si môžete zahrať na PC a Xboxe.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Spoločnosť Bohemia Interactive dnes oficiálne oznámila novú hru v sérii Arma. Ide o prvú hru na novom engine Enfusion, vďaka ktorej vývojári môžu pracovať na dokončení enginu pre hlavnú hru Arma 4. O Reforger sme sa dozvedeli už pred pár dňami z leakov.

Arma Reforger vyšla práve dnes na PC a Xbox v Early Access. Cena hry je 29,99 eura a bude obsahovať aj nástroje na tvorbu vlastných scenárov a módov. Viac o hre nájdete v priloženej tlačovej správe pod trailerom. Pridali sme aj prvé oficiálne screenshoty, ktoré ukazujú grafický upgrade Enfusion Enginu.

Firma tiež potvrdila, že vývojárske tímy sa presúvajú na plný vývoj Arma 4.

Titulný obrázok Youtube videa

Arma Reforger, která je nyní k dispozici na PC (Early Access) a Xbox Series X / S (Game Preview) za 29,90 EUR, představí dosavadní pokrok studia a možnosti nového enginu Enfusion. Arma Reforger je zároveň kreativní platforma, která hráčům nabídne zásadně přepracované nástroje pro moddování. Arma Reforger poskytne fanouškům možnost objevovat nové vlastnosti a možnosti enginu Enfusion a zároveň vývojářům z Bohemia Interactive předat cennou zpětnou vazbu pro pokračující vývoj Arma 4.

Návrat na Everon

Arma Reforger čerpá z odkazu debutové hry Bohemia Interactive Arma: Cold War Assault a vrací hráče na ostrov Everon – do známého prostředí během osmdesátých let minulého století. Samotný terén, který je součástí fiktivního maldenského souostroví, byl od základu přetvořen a díky možnostem enginu Enfusion vylepšen o objekty jako jsou jezera, rybníky a tekoucí řeky. Mapa, která se rozprostírá na impozantní ploše 164 km2 obsahuje 51 km2 pevniny a hráčům nabízí nespočet zákoutí k prozkoumání. Everon je plný hustých lesů, kopců, hor, polí a idylických vesnic inspirovaných bývalým Československem.

Dva nové herní režimy

Pokud jde o hratelný obsah, Arma Reforger přichází se dvěma herními režimy pro více hráčů. První z nich je Conflict – perzistentní souboj týmů o ovládnutí ostrova. Ten hráče motivuje k vzájemné spolupráci při obsazování strategických pozic nepřítele. Budováním základen a plněním úkolů mohou získat vyšší a vyšší hodnost. Na výběr jsou dvě primární frakce, americká nebo sovětská, a každá přichází s autentickými zbraněmi, vozidly a vybavením. K dispozici je také menší nezávislá strana s vlastním vybavením, kterou veteráni série Arma bezpečně rozpoznají z prvního dílu Cold War Crisiss.

Druhý herní režim je editor misí v reálném čase, známý jako Game Master. V tomto sandboxu se jeden nebo více hráčů ujímá role Game Mastera a vytváří dynamický zážitek pro ostatní hráče. Tento uživatelský přívětivý nástroj pro tvůrce misí navržený s ohledem na nováčky i dlouholeté hráče Arma tak zajišťuje vždy jedinečný herní zážitek. Tento režim je navíc kompatibilní s moddovaným obsahem od komunitních tvůrců.

Nové nástroje pro modding a sdílení obsahu

Kromě toho poskytne Arma Reforger hráčům přístup k nové vlastní platformě pro sdílení uživatelského obsahu s názvem Workshop. Zde mohou být mody od PC hráčů snadno publikovány a sdíleny s ostatními hráči nejen na PC, ale i na Xboxu. Spolu s vydáním Arma Reforger se zájemcům dostane do ruky také balíček nástrojů pro tvorbu uživatelského obsahu s názvem Workbench. Ten poskytne komunitě stejné nástroje, které používají samotní vývojáři v Bohemia Interactive. Každý uživatel se základní znalostí skriptování v jazyce C# by měl být schopen přidat vlastní vzorce chování AI, zvukové a vizuální modely, textury nebo dokonce zcela nové herní mechaniky. Tvůrci mohou importovat své výtvory pomocí intuitivních pracovních postupů. Zájemci mohou díky sadě nástrojů Workbench detailně prozkoumat možnosti nového enginu Enfusion a naučit se nové postupy moddování s velkým předstihem před vydáním Arma 4.

Hlavní vlastnosti Arma Reforger

 • Herní režimy
  Vydejte se na bojiště v jednom ze dvou herních režimů pro více hráčů. Vyberte si stranu a bojujte o ostrov Everon v konfliktu, nebo vytvářejte a spravujte vlastní bitvy v reálném čase v režimu Game Master. 
 • Multiplatformní titul
  Autentický zážitek z Arma série je poprvé dostupný i na konzolích. Modifikovaný obsah není exkluzivní pro PC. Moddy si mohou stáhnout také majitelé konzolí díky vlastní platformě Workshop.
 • Reforging Arma
  Arma Reforger je všestranná kreativní platforma poháněná zbrusu novým enginem Enfusion. Každý aspekt hry lze modifikovat pomocí sady integrovaných nástrojů Workbench navržených s ohledem na potřeby komunitních tvůrců.
 • Workshop
  Rozšiřte hru o originální modifikovaný obsah nebo si vytvořte a sdílejte svůj vlastní! Workshop je vlastní integrovaná služba Bohemia Interactive, což znamená, že si moddy mohou užít jak hráči na PC, tak na konzolích. 
 • Workbench
  Díky enginu Enfusion můžete Arma Reforger modifikovat pomocí stejných nástrojů, které používají vývojáři v Bohemia Interactive. Jediným limitem jsou technické schopnosti a představivost.

Arma Reforger vstupuje do předběžného přístupu a v současné době nemá žádné oficiální datum vydání verze 1.0. Hra opustí předběžný přístup, jakmile bude titul považován za kompletní. Přesto že interní vývojářské týmy přesouvají své zaměření směrem k vývoji Arma 4, Bohemia Interactive slibuje soustavnou podporu Arma Reforger.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený