Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Asus odhalil konkurenciu Steam Decku: Handheld Asus ROG Ally

Vyjde už budúci mesiac

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
ASUS ROG Ally Handheld console 1_101159

Dá sa povedať, že Steam Deck u ľudí zabodoval. Viac ako rok po vydaní sa drží na vrchole predajov na Steame. Tento handheld, respektíve vreckový počítač, totiž zvládne prehrať takmer všetky hry, ktoré máte na Steame. Okrem toho je možné naň okrem Steam OS nainštalovať aj Windows a hrať napríklad Game Pass hry.

Asus predstavil konkurenciu pre Steam Deck. Handheld sa volá Asus ROG Ally a ponúka omnoho vyšší výkon pri rovnakej spotrebe. Rovnako si na ňom zahráte prakticky všetky PC hry, ktoré aj na Steam Decku.

ROG Ally pobeží na AMD Ryzen Z1 procesore s grafickým čipom AMD RDNA 3. O jeho chladenie sa postará systém dvoch vetrákov a ultratenké rebrovanie chladiča. Procesor je pri spotrebe 15 wattov taktovaný až na 5 GHz. Je tak zhruba dva krát rýchlejší, ako Steam Deck.

Vďaka 120 Hz Full-HD displeju si užijete hry absolútne plynule. Nechýba ani AMD FreeSync. Dotyková obrazovka má veľkosť 7 palcov a svietivosť dosahuje 500 nitov.

Na výber bude verzia až s 16 GB RAM LPDDR5 a s úložiskom 512 GB PCIe Gen 4. Pamäť zariadenia sa bude dať rozšíriť aj o MicroSD karty.

Asus ROG Ally nebeží na Steam OS, ale na Windows 11. Hráči si tam tak okamžite môžu nainštalovať Steam, Epic Games Store, EA Play či Xbox Game Pass. K samotnému zariadeniu dostanete 90-dňové predplatné Xbox Game Pass Ultimate.

Viac detailov by sme sa mali dozvedieť 11.5.2023, kedy bude prebiehať launch event. Presne v tento deň príde ROG Ally aj do predaja. Až vtedy sa ale dozvieme cenu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry