Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Autori TESO už 5 rokov pracujú na úplne novej MMO značke

Na hre pracuje cez 200 ľudí.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

21. November 2022

Zenimax Online Studio Wallpaper

Ten čas ale letí. The Elder Scrolls Online bude o dva roky oslavovať dekádu od vydania, pričom sa do tohto plateného MMO prihlásilo už cez 21 miliónov hráčov. Vývojárske štúdio ZeniMax Online navyše do TESO pumpuje obsah aj po ôsmych rokoch, naposledy cez DLC High Isle

To však nie je jediný projekt, na ktorom vývojári aktívne pracujú. Kreatívny riaditeľ Ben Jones v podcaste Product Builders priblížil drobné detaily nového projektu. 

Pôjde o úplne novú značku, na ktorej štúdio pracuje takmer päť rokov. Aktívne je do vývoja zapojených okolo 200 vývojárov, pričom 50 z nich je kľúčových dizajnérov. ZeniMax Online má aj teraz otvorených ďalších 60 pracovných pozícií. 

Podľa Jonesa ide o skutočne masívny projekt do ktorého štúdio aj značne investovalo. ZeniMax momentálne patrí Microsoftu, vďaka čomu má takmer neobmedzený rozpočet. 

Či sa Microsoft rozhodne toto MMO vydať aj na konzoly PlayStation je zatiaľ otázne. Keďže ale má na PS veľkú základňu hráčov The Elder Scrolls Online, je vysoko pravdepodobné, že aj nová hra vyjde na PS5.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený