Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Babylon’s Fall je zatiaľ najzbytočnejšia hra tohto roka

Nikto ju nechce hrať.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Babylons Fall gameplay screenshot

Square Enix včera vydali novú hack & slash Babylon’s Fall od Platinum Games. Hoci toto štúdio zvyčajne produkuje obľúbené hry, smerovanie Babylon’s Fall je viac ako nešťastné. Po Avengers je to totiž ďalšia live service hra, ktorú nikto nechce hrať.

V deň vydania si hru na Steame zaplo len smiešnych 650 hráčov naraz, čo je tri krát menej ako Battlefield 2042 a to je už čo povedať. Avengers si na Steame včera zaplo 394 hráčov naraz, ale zase tá hra vyšla v roku 2020. Navyše, Avengers pri spustení do predaja hralo 31-tisíc hráčov naraz.

Cena Babylon's Fall je neuveriteľných 70 eur. Pokiaľ hra okamžite neprejde na free-to-play model, pravdepodobne počet hráčov bude naďalej klesať. Vydanie tejto hry sa dá nazvať aj The Fall of Babylon's Fall.

Za nízky záujem o Babylon’s Fall môže veľmi slabý marketing firmy Square Enix, priemerné recenzie (65% na Steame) a dátum vydania. Len pred týždňom totiž vyšiel Elden Ring. Navyše dnes, 4.3.2022 vychádza Gran Turismo 7.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený