Posledná epizóda

CH Podcast #46 - The Game Awards 2022, Need for Speed Unbound, Xbox zdražuje, Vianoce v redakcii

17. December 2022

Opäť je tu nová epizóda vášho obľúbeného CentrumHer Podcastu! Dnes s malou zmenou, kedy sa vám namiesto Veroniky prihovára Dominik!

Podcastu dominuje téma The Game Awards 2022. Išlo o najväčšiu videohernú akciu roka a preto je len logické, že sme jej venovali toľko času.

Neobišli sme však ani nové Need for Speed Unbound, ktoré si Dominik a Lukáš zahrali, takže sa mali o čom rozprávať. 

Zastavili sme sa aj pri zdražovaní hier pre Xbox. A ako inak, táto debata sa zvrhla na dišputu o Xbox Game Passe (už zase ?)

Babylon’s Fall je zatiaľ najzbytočnejšia hra tohto roka

Nikto ju nechce hrať.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

04. Marec 2022

Babylons Fall gameplay screenshot

Square Enix včera vydali novú hack & slash Babylon’s Fall od Platinum Games. Hoci toto štúdio zvyčajne produkuje obľúbené hry, smerovanie Babylon’s Fall je viac ako nešťastné. Po Avengers je to totiž ďalšia live service hra, ktorú nikto nechce hrať.

V deň vydania si hru na Steame zaplo len smiešnych 650 hráčov naraz, čo je tri krát menej ako Battlefield 2042 a to je už čo povedať. Avengers si na Steame včera zaplo 394 hráčov naraz, ale zase tá hra vyšla v roku 2020. Navyše, Avengers pri spustení do predaja hralo 31-tisíc hráčov naraz.

Cena Babylon's Fall je neuveriteľných 70 eur. Pokiaľ hra okamžite neprejde na free-to-play model, pravdepodobne počet hráčov bude naďalej klesať. Vydanie tejto hry sa dá nazvať aj The Fall of Babylon's Fall.

Za nízky záujem o Babylon’s Fall môže veľmi slabý marketing firmy Square Enix, priemerné recenzie (65% na Steame) a dátum vydania. Len pred týždňom totiž vyšiel Elden Ring. Navyše dnes, 4.3.2022 vychádza Gran Turismo 7.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený