Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Baldur's Gate 3 je vonku, ide o gigantický PC launch so stovkami tisíc hráčov

Druhý najväčší Steam launch roka.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Baldurs Gate 3 Launch Trailer

Baldur's Gate 3, mnohými podceňované a prehliadané RPG, ktoré však degfinuje tento žáner. Larian Studios dnes oficiálne vydáva PC verziu hry, ktorá dorazila na Steam a prilákala neskutočné množstvo hráčov. 

Už za prvé hodiny sa podarilo hre prekonať vydanie Resident Evil 4, Street Fighter 6 alebo Wartales. Ide o druhý najväčší Steam launch v roku 2023 (za Hogwarts Legacy), v hre je naraz cez 266 290 340 472-tisíc hráčov a toto číslo ďalej rastie. Na Twitchi ide o najsledovanejšiu hru, momentálne ju pozerá 450-tisíc divákov. Očakáva sa, že cez víkend bude číslo aktívnych hráčov ešte vyššie. Jedinoznačne ide o obrovský úspech štúdia Larian. Pre porovnanie, ich staršie RPG Divinity 2 dosiahol peak 93-tisíc hráčov. 

Nové recenzie Baldur's Gate 3 sú extrémne kladné, až 97% hráčov zanechalo kladné hodnotenie. 

Baldur's Gate 3 je skutočne obrovská hra. Obsahuje 17-tisíc variácií konca, 174 hodín prestrihových scén, 22 tried, viac ako 600 kúziel a hráči sa môžu rozprávať s každým NPC v hre. Noviny dokonca reagujú na konanie hráča vo svete. No a ak vás na hru nenavnadilo ani toto, odporúčame pozrieť si launch trailer. 

Oficiálna čeština v hre nie je, ale tá neoficiálna je už v príprave. Čeština Baldur's Gate 3 začala vznikať odkedy bola hra v early-access. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry