Battlefield 2042 Portal Mode Robo Dogs

Battlefield 2042 dostane režim Portal, editor pre hráčov

22 júla, 2021 Lukáš Kanik

Obrovská sada nástrojov pre tvorbu vlastných módov.

Len chvíľu pred oficiálnym oznámením, na internet unikli detaily o novom režime Portal pre Battlefield 2042. Ide o editor pre hráčov, vďaka ktorému bude možné skombinovať štyri hry Battlefield a vytvoriť jedinečné módy z oficiálnych assetov od DICE ale aj od samotných hráčov.

Battlefield 2042 Portal so sebou prinesie vozidlá, zbrane a obsah z troch klasických hier – Battlefield 1942, Battlefield Bad Company 2 a Battlefield 3. Do Battlefield 2042 tak pribudne šesť známych máp z týchto hier, napríklad Arica Harbor a Valparaiso z Bad Company 2, Caspian Border a Noshahr Canals z Battlefield 3.

Battlefield 2042 Portal Mode Infographics

Battlefield 2042 Portal obsahuje sadu nástrojov na tvorbu herných módov

V Portal si budete môcť vytvoriť aj módy, ktoré nie sú v základnej hre Battlefield 2042. Napríklad obľúbený Rush. Poslúži vám k tomu rozsiahly editor mapy, hernej logiky a pravidiel, ktoré si môžete meniť podľa seba.

Menu Portal obsahuje tri kategórie – herné režimy od DICE, režimy vytvorené komunitou, ktoré DICE schválilo a následne samotný editor. Vaše vytvorené módy potom môžete zdieľať s kýmkoľvek, alebo si ich zahrať s kamarátmi, proti AI. Režimy schválené DICE budú pravidelne aktualizované.

Battlefield 2042 Portal Mode Planes

V hre sa môžu proti sebe postaviť vojaci z druhej svetovej vojny a moderní vojaci z Battlefield 2042. V editore bude možné nastaviť až 100 prvkov zbraní a vozidiel, ale samozrejme, zbrane nebudú balansované. Táto úloha ostáva na hráčoch, napríklad zbraniam z druhej svetovej môžu pridať damage, aby sa vyrovnali moderným.

Vizuálny editor scriptov zase hráčom dovolí vytvárať pokročilú logiku hry a pravidlá. Napríklad je možné vytvoriť pravidlo, že po zabití hráča si automaticky zoberiete do ruky jeho zbraň. Vytvoriť tak môžete herný mód Gun Game. Štúdio plánuje zverejnil aj tutoriály, aby scriptovanie a prácu v editore zvládol naozaj každý.

Vývojári dokonca pridali funkciu zdieľania hernej logiky a scriptov. Uľahčí to prácu začiatočníkom, ale aj tímu moderov, ktorí na scripte pracujú spoločne. Všetky zmeny sa budú ukladať ako nové súbory a tak bude vývoj v skupine možný.

Portal bude podstatná live-service časť hry

Obsah pridaný do Battlefield 2042 po vydaní pribudne aj do Portal. Užívatelia tak budú mať prístup k ďalším assetom a herným režimom aj ďalšie mesiace a roky. DICE bude navyše Portal prispôsobovať na základe požiadaviek komunity.

Ak bude komunita chcieť assety z iných Battlefield hier, DICE sa o to postará. Životnosť tohto režimu by tak mala byť dlhodobá a nové módy by mohli vznikať aj roky po vydaní.

Battlefield 2042 Caspian Border

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: