Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Battlefield za Call of Duty nikdy nestíhal, myslí si Sony

Podľa čisiel tomu asi skutočne tak bude.

Profilový obrázok autora článku - Dominik Slavkovský Dominik Slavkovský
Battlefield-1

Sony bojuje o značku Call of Duty skutočne zubami nechtami. Dnes sme mohli nahliadnuť do nového zverejneného dokumentu týkajúceho sa akvizície Activisionu spoločnosťou Microsoft, v ktorom majiteľ populárnej konzoly PlayStation vyvracia konkurenčné argumenty. Zmienili sa v ňom aj o Battlefielde.

Spoločnosť Microsoft, si podľa dokumentu okrem iného myslí, že by na konkurečnej platforme mohli značku Call of Duty nahradiť iné FPS hry, menuje sa tam napríklad aj Battlefield. Populárna herná séria od Electronic Arts je tu skutočne už dlhšiu dobu, no podľa čísel, ktoré poskytuje Sony sa skutočne na lídra strieľačiek z pohľadu prvej osoby ani len neťahá.

Sony hovorí o Call of Duty ako o každoročne najpredávanejšej hre na ich platforme. Vraj iné spoločnosti, aj tie, čo sa pohybujú v hernom biznise už dlhšie, nemajú expertízu ani skúsenosti na to, aby dokázali vytvoriť tak úspešný produkt. Pre svoj argument využíva najmä Battlefield, ktorý napriek jeho vysokým produkčným hodnotám dokázal počas svojej existencie predať 88,7 milióna kópií. Vôbec nejde o zahanbujúce číslo, Sony tiež však uvádza, že sérií Call of Duty sa podarilo predať už viac ako 400 miliónov kópií.

Call-of-Duty-Black-Ops-Cold-War-Recenzia-Screenshot-04

Xbox ponúkol Sony 10-ročnú zmluvu na Call of Duty, Sony nekomentuje

Celý konflikt sa týka ohlásenia predaja spoločnosti Activision Microsoftu v celkovej hodnote 67 miliárd dolárov. Proces kúpy sa napokon skomplikoval po tom, ako ho začali vyšetrovať protimonopolné úrady. Sony sa bojí, že príde o dôležitú značku Call of Duty, v dôsledku čoho by sa im mohli zhoršiť predaje na ich platforme. Microsoft sa údajne zaviazal vydávať Call of Duty na Playstation minimálne po dobu ďalších desiatich rokov, to však zjavne konkurentovi nestačí.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Xbox Series X - poznáme oficiálnu cenu a dátum vydania

Xbox Series X - poznáme oficiálnu cenu a dátum vydania

Microsoft predstavil cenu svojej next-gen konzoly ako prvý.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Face2Face: PlayStation ide dolu vodou, už aj fanúšikom to vadí

Face2Face: PlayStation ide dolu vodou, už aj fanúšikom to vadí

Sony robí jeden krok vedľa za druhým.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Sony v blízkej dobe vydá na PC viac hier, ako na PlayStation

Sony v blízkej dobe vydá na PC viac hier, ako na PlayStation

PC hráči sa môžu tešiť na novú hru skoro každý mesiac.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Sony nevníma Xbox Game Pass ako rivalitu

Sony nevníma Xbox Game Pass ako rivalitu

Riaditeľ Sony sa vyjadril, že „Firma nevníma Xbox Game Pass ako rivalitu“.