Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Xbox Activision Blizzard Logo_100929

Microsoft nateraz vyhral, súd nevyhovel žiadosti FTC!

Súd nevyhovel žiadosti FTC o predbežné pozastavenie akvizície Activisionu. Vyšetrovanie zo strany FTC však naďalej trvá

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Bolo to 5 náročných dní na súde v Kalifornii, kde sa Microsoft a FTC snažili dokázať svoju pravdu pred súdom. FTC požadovalo predbežné opatrenie, ktoré by Microsoftu nateraz zabránilo dokončiť akvizíciu firmy Activision-Blizzard.

Sudkyňa Jacqueline Scott Corley len pred malou chvíľou rozhodla o tom, že žiadosť FTC zamieta a Microsoft tak môže pokračovať a dokončiť túto obrovskú akvizíciu. Každopádne, nič to však nemení na tom, že vyšetrovanie zo strany FTC aj naďalej prebieha.

Vo svojom oddôvodnení sudkyňa povedala nasledovné:

Akvizícia spoločnosti Activision spoločnosťou Microsoft bola označená za najväčšiu v histórii technológií. Zaslúži si kontrolu. Táto kontrola sa vyplatila: Spoločnosť Microsoft sa písomne, verejne a na súde zaviazala, že udrží hru Call of Duty na PlayStation počas 10 rokov na rovnakej úrovni ako Xbox. So spoločnosťou Nintendo sa dohodol na uvedení hry Call of Duty na Switch. A uzavrel niekoľko dohôd, na základe ktorých sa obsah Activisionu po prvýkrát dostane do niekoľkých cloudových herných služieb. Zodpovednosť tohto súdu v tomto prípade je úzka. Má rozhodnúť, či by sa napriek týmto súčasným okolnostiam malo spojenie zastaviť - možno dokonca ukončiť - až do vyriešenia správneho konania FTC. Z vysvetlených dôvodov súdny dvor dospel k záveru, že FTC nepreukázala pravdepodobnosť, že zvíťazí vo svojom tvrdení, že táto konkrétna vertikálna fúzia v tomto konkrétnom odvetví môže podstatne znížiť hospodársku súťaž. Naopak, dôkazy zo záznamu poukazujú na väčší prístup spotrebiteľov k hre Call of Duty a inému obsahu spoločnosti Activision. Návrh na vydanie predbežného opatrenia sa preto ZAMIETA.

Microsoft tak túto bitku vyhral, no vojna prebieha naďalej. Spoločnosť čelí obdobnému sporu aj vo Veľkej Británní, kde tamojšia autorita CMA nateraz obchod zablokovala.

K samotnému rozhodnutiu sa vyjadril aj Activision-Blizzard, konkrétne CEO firmy Bobby Kotick: "Z nášho spojenia budú mať prospech spotrebitelia a zamestnanci. [Spojenie s Microsoftom] Umožní hospodársku súťaž namiesto toho, aby umožnila zakoreneným lídrom na trhu naďalej dominovať nášmu rýchlo rastúcemu odvetviu."

Z rozhodnutia má radosť aj Microsoft, ktorému tak zrejme už nič nebráni tomu, aby tento obrovský, viac ako 70 miliardový nákup spečatil.

Xbox activision blizzard king logo

10 zaujímavosti z aktuálneho súboja FTC vs. Microsoft na súde

Xbox activision blizzard king logo

Deň 2.: Ďalších 10 zaujímavosti z aktuálneho súboja FTC vs. Microsoft na súde

Activision Blizzard logo

Deň 3.: Ďalších 10 zaujímavosti z aktuálneho súboja FTC vs. Microsoft na súde

Xbox Activision Blizzard Logo_100929

Deň 4 a 5: Ďalších 10 zaujímavosti z aktuálneho súboja FTC vs. Microsoft na súde

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený