Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Xbox ponúkol Sony 10-ročnú zmluvu na Call of Duty, Sony nekomentuje

Ani toto Sony nestačí.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Call-of-Duty-Black-Ops-Cold-War-Recenzia-Screenshot-04

Sony sa drží Call of Duty zubami-nechtami a robí všetko pre to, aby nikdy o značku neprišlo. Microsoft už o pol roka má prevzať Activision aj so značkou COD a Sony stále bojuje, aby sa tak nestalo. Odmieta aj pomerne výhodné a štedré ponuky, ktoré Microsoft nemusí vôbec robiť.

Pôvodne Microsoft chcel ponechať Call of Duty na platforme PlayStation tri roky po ukončení obchodu, teda do roku 2026. Najnovšia správa však hovorí o tom, že Microsoft je ochotný nechať COD na PlayStatione až 10 rokov. Sony vraj túto ponuku stále odmieta bez komentára.

Naopak, vyjadrenie Sony smeruje k tomu, že Microsoft má "históriu manipulovania" odvetví a zároveň tvrdí, že "možnosti výberu hráčov zmiznú." Čo rozhodne nie je pravda, pretože Microsoft aj po akvizícii Minecraftu a Bethesdy nechal všetky tieto hry aj na PlayStatione, vrátane live-service titulov. Hráči tak stále majú na výber, na ktorej platforme chcú hrať nezávisle od majiteľa.

Microsoft 10-ročný deal na Call of Duty dal Sony v domnienke, že Sony povolí od svojho protestu proti akvizícii a manipulovania štátnych úradov, ktoré akvizíciu posudzujú. Sony však za žiadnu cenu nechce o Call of Duty prísť, pretože je to najpredávanejšia hra na PlayStation Store. A bude pravdepodobne aj o desať rokov.

Sony sa to však môže vypomstiť. Ak s Xboxom nepodpíše žiadnu dohodu (ani takúto veľkorysú) a úrady akvizíciu schvália, Microsoft nie len že bude najnovší diel COD predávať priamo v Game Passe za pár eur, ale stiahne ho z PlayStationu úplne a navždy. Bez vyjednávania.

COD-Black-Ops-Cold-War

Microsoft tvrdí, že Sony už roky blokuje príchod COD do Game Passu

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry