Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Bethesda sľubuje, že Starfield bude rajom pre móderov

Čo tak to si vytvoriť vlastnú planétu?

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Starfield game screenshot 3

Už zajtra sa otvoria brány prvým early access hráčom epického vesmírneho RPG titulu Starfield, pričom oficiálny launch hry nás čaká 6. Septembra. 

Okrem masívnej PR kampane sa však v týchto dňoch dozvedáme aj kopu zaujímavých informácií ohľadom hry. A v prípade Bethesdy vývojári nemohli obísť ani módy a ich podporu.

Starfield Key Art

Všetko, čo potrebujete vedieť o Starfield pred vydaním

Starfield bude rajom pre móderov

V prípade Starfieldu hádam nikto nepochybuje, že v hre budeme môcť stráviť stovky, ba priam tisícky hodín a stále objavovať niečo nové. Čo však hrám od Bethesdy prináša skutočnú pridanú hodnotu, sú módy. Komunita do hier ako Skyrim či Fallout 4 prináša drobnosti, ako sú nude módy ? či dokonca celé nové misie, oblasti. Nájdu sa však aj také móderské tímy, ktoré prinášajú úplne nové hry, resp. prerábky starších Bethesda hier.

Výnimkou nebude ani Starfield. Už v Júni totižto Todd Howard sľúbil, že hra bude rajom pre móderov: "Myslím si, že Starfield bude akýmsi rajom modderov. Je to súčasť našej DNA, robíme to tu už viac ako 20 rokov a máme okolo toho svoju komunitu. Zvyčajne sme klasicky singleplayeroví, to je naša komunita, a ľudia stále modifikujú naše hry a hrajú ich. Takže toho robíme veľa [pre móderov]."

Čo môžeme čakať od móderských nástrojov a možností naznačil známy senior VP pre komunikáciu a marketing v Bethesde Pete Hines. Ten na nedávnom live-streame nemeckého twitch kanálu Bethesdy pri otázke na móderské možnosti odpovedal síce krátko, no o to viac veľavravnejšie: "Ako by sa vám páčil vytvoriť planétu?"

Vyzerá to tak, že bude len otázkou času, kedy móderi začnú do Starfieldu vytvárať tématické planéty. A kto vie, možno raz zo svojou vesmírnou loďou pristanete na planéte, ktorá bude pripomínať ostatné hry od Bethesdy, napr. taký Skyrim či Fallout. 

Starfield wallpaper 1440p

Bethesda odhalila kopec drobných zaujímavostí zo Starfield

Starfield Imagine Dragons Song

Imagine Dragons nahrali epickú titulnú pieseň k Starfield

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry