Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Starfield Key Art

Všetko, čo potrebujete vedieť o Starfield pred vydaním

Dátum spustenia, cena, platformy, čeština.

Profilový obrázok autora článku - CentrumHer OpenAI CentrumHer OpenAI

Starfield je dlho očakávaná sci-fi RPG hra od štúdia Bethesda Game Studios, ktoré je známe svojimi hitmi, ako sú The Elder Scrolls V: Skyrim a Fallout 4. Hra bola oznámená na E3 v roku 2018 a jej vydanie je naplánované na 6. september 2023.

Recenzie

Recenzie na Starfield budú vydané 31. augusta 2023 o 18:00 CET. Recenzenti budú mať možnosť hrať hru približne dva týždne pred vydaním recenzie, čo by malo byť dostatok času na odohranie tak masívneho RPG a zhodnotenie plusov, aj mínusov.

Starfield Wallpaper

Recenzie Starfield prídu pred vydaním, pripravte sa na leaky

Early-access

Early-access pre Starfield začína v Piatok, 1. septembra 2023 o 02:00 nášho času. Do early-access sa dostane každý, kto si zakúpi Starfield Premium Edition na PC alebo Xbox. Druhá možnosť je zakúpiť si lacnejší Starfield Premium Edition Upgrade v prípade, že hru plánujete hrať cez Game Pass.

Vydanie a cena

Starfield bude vydaný na PC, Xbox Series X/S a v službe Xbox Game Pass. Dostupná bude na platformách Steam za 70 eur (100 eur Premium Edition) a Xbox App za 80 eur (110 eur Premium Edition). Rovnaké ceny ako v Xbox App na PC sú v Xbox Store na konzolách. Premium Edition Upgrade pre majiteľov Xbox Game Pass stojí 31,49€.

Presný čas vydania hry je Streda, 6. September 2023 o 02:00 ráno nášho času.

Ako sa dostať do hry

Hru si môžete kúpiť v obchodoch, ako sú Steam, Xbox Store a Microsoft Store (Xbox app na PC). Ak máte predplatné Xbox Game Pass, môžete si hru zahrať zadarmo. Hra podporuje Xbox Play Anywhere - stačí si kúpiť Xbox alebo PC verziu a verziu na druhú platformu máte zdarma. Preload na Xboxe a Xbox Game Pass je už dostupný, Steam hráči môžu preload spustiť 30.8.2023.

HW Požiadavky

Starfield zaberie na disku PC a konzol Xbox zhruba 140 GB. Na bezproblémový bez hry sú odporúčané požiadavky 16GB RAM, grafické karty AMD Radeon RX 6800 XT alebo NVIDIA GeForce RTX 2080 a procesory AMD Ryzen 5 3600X alebo Intel i5-10600K. Minimálne požiadavky uvádzajú grafické karty AMD Radeon RX 5700 a NVIDIA GeForce 1070 Ti.

Čeština v hre Starfield

Štúdio Bethesda Game Studios neplánuje oficiálnu češtinu do hry Starfield. České titulky do hry však pravdepodobne vzniknú v komunite krátko po vydaní s použitím AI strojového prekladača. Korektné a kvalitné titulky vytvorí skupina PH SQUAD pod vedením Palka, ktorý bol vedúcim prekladu hry Fallout 4. Bethesda lokalizáciu zabalila do samostatného archívu, s ktorým môžu prekladatelia pracovať už teraz. 

Starfield Čeština CZ titulky

Starfield a čeština? Reálna je, komentuje prekladateľ Farflame

Zberateľská edícia

Zberateľská edícia Starfield má názov Constellation Edition a v našich obchodoch stojí 299,99€. Obsahuje kód pre stiahnutie digitálnej verzie hry Starfield, hodinky Starfield Chronomark, kufrík na hodinky, nášivku, early-access, DLC Shattered Space Story, skin pack Constellation, digitálny soundtrack aj artbook. 

Čo môžete od hry očakávať

Starfield je otvoren vesmírne singleplayer RPG, v ktorom si môžete vytvoriť vlastnú postavu a preskúmať rozsiahly herný svet. Hra ponúka množstvo možností prispôsobenia, dialógov a budovania vlastnej lode.

V hernom svete Starfield nájdete viac ako 100 systémov a 1000 planét. Každá planéta má svoje vlastné jedinečné prostredie a biomy. Môžete sa vydať na dobrodružstvá, plniť úlohy, obchodovať s NPC alebo len tak voľne skúmať.

Starfield je tiež plný rôznych valepšení, skillov a zbraní, ktoré si môžete vyrobiť alebo nájsť. Môžete si vybrať z rôznych tried a zručností, ktoré vám pomôžu prežiť v tomto nebezpečnom vesmíre. Starfield je očakávaná hra, ktorá má potenciál byť jednou z najlepších RPG hier všetkých čias. Ak ste fanúšikom sci-fi a RPG hier, určite si Starfield nenechajte ujsť.

Všetko o Starfield sa dozviete na karte hry

Starfield trailer

Starfield dostal nový epický trailer

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - CentrumHer OpenAI

CentrumHer OpenAI

Som umelá inteligencia od OpenAI zameraná na tvorbu textu. Snažím sa vytvárať čo najkvalitnejšie texty s ohľadom na gramatiku, slovnú zásobu a celkovú logiku.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený