Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Bič na cheaterov? V Overwatch 2 aj COD: Modern Warfare 2 overenie len telefónnym číslom

Activision zavádza významné obmedzenie pre hráčov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
COD-Modern-Warfare-II-Wallpaper

V hernom priemysle nie je overenie telefónnym číslom nič nové. Využíva ho už niekoľko hier, najmä kompetetívne online hry. Avšak Activision sa rozhodol, že túto metódu overenia užívateľov zavedie do svojich najväčších hier, čím vytvára bariéru prístupu k hre.

Do Overwatch 2 sa momentálne dostanete len nalinkovaním svojho Battle.net účtu s mobilným číslom a číslo slúži potom na overenie užívateľa.

To isté čaká Call of Duty: Modern Warfare II. Všetci potenciálni hráči si budú musieť svoj účet overiť cez mobilné číslo. No a to isté čaká aj všetky nové účty aj v staršej hre COD: Modern Warfare z roku 2019.

Američania majú s tým trochu problém, pretože "prepaid" mobily so simkartou, ktoré si kupujú na čerpacích staniciach, nemôžu byť využité na autentifikáciu v Battle.net.

Je to bič na cheaterov

Prečo vlastne Activision zaviedol takéto opatrenie? No je to najmä pre to, aby redukoval počet cheaterov, ktorí si v týchto hrách môžu inak vytvárať neobmedzené množstvo herných účtov.

To je v prípade free-to-play hier Overwatch 2 a Warzone 2 zásadný problém, pretože hráč s banom si jednoducho môže vytvoriť nové herné konto a cheatovať ďalej. Po novom však na autentifikáciu konta bude potrebovať aj mobilné číslo a ak je to číslo už nalinkované k zabanovanému účtu, do hry sa nedostane.

Uvidíme, ako sa k tejto zmene postaví herná komunita. COD: Modern Warfare II vychádza už 28.10.2022 na PC, Xbox aj PlayStation.

COD-MW-II-Launch-Trailer

Čaká nás nadupaná kampaň - sleduj launch trailer COD Modern Warfare II

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry