Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Bojkotuj Bayonetta 3, znie odkaz dabérky Hellena Taylor

To, s čím sa zdôverila, vyráža dych.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Hellena-Taylor-Boycott-Bayoneta-3

Voice over herečka Hellena Taylor známa ako hlas Bayonetty vo všetkých hrách Bayonetta, na Twitter zavesila niekoľko odkazov. Podelila sa totiž o nemilú skúsenosť s firmami Nintendo a PlatinumGames, a tiež prezradila, prečo jej hlas nebudeme počuť v Bayonetta 3.

Taylorová totiž prezradila presnú sumu, koľko jej bolo Nintendo ochotné zaplatiť na dabovanie celej hry Bayonetta 3. Ponúkli jej 4000 dolárov, 4000 dolárov za talent, na ktorom pracovala 7,5 roka.

Tiež povedala, že séria Bayonetta zarobila neuveriteľných 450 miliónov dolárov. V tejto sume nie je započítaný merch. Hellena Taylor považuje ponuku Nintendo a PlatinumGames za urážku. Vraj to nie je ponuka, ktorá by pokryla ani jej náklady.

Dabérka Bayonetty vyzýva k bojkotu hry Bayonetta 3

Hellena Taylor vo svojom príhovore fanúšikov žiada, aby bojkotovali hru Bayonetta 3 a nekupovali ju. Namiesto toho, sumu za ktorú by inak hru kúpili, nech venujú charite. Svoje posty aj náležite označila hashtagmi #Boycott #Nintendo a #Bayonetta3.

V ďalšom videu povedala, ako sa vlastne dostala k ponuke. Najskôr išla na casting, kde testovali hlasy pre tretiu hru. Po castingu dostala smiešnu ponuku za dabovanie celej hry.

To ju tak nahnevalo, že napísala list priamo Hideki Kamijovi, šéfovi vývoja Bayonetta 3. Spýtala sa ho, na koľko si cenia jej prácu. A skutočne dostala od neho odpoveď. Kamija jej odpovedal, že cena 4000 dolárov je adekvátna.

UPDATE 16.10.2022 20:10:

Šéf vývoja Bayonetta 3 začal na Twitteri masívne blokovať ľudí, ktorí sa ho pýtali na celú túto situáciu. Hideki Kamiya neskôr svoj Twitter účet úplne zmazal. Zatiaľ čakáme na oficiálne vyjadrenie PlatinumGames.

A zatiaľ čo gameplay trailer na Bayonetta 3 má na YouTube okolo 3 miliónov zhliadnutí, video od Helleny Taylor má na Twitteri viac ako 8,5 milióna zhliadnutí. Keby ho mohla monetizovať, tak by zarobila dva krát viac, ako jej ponúkli za dabovanie Bayonetty.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry