Posledná epizóda

CH Podcast #47 - HiFi Rush, Dead Space Remake, Seriál The Last of Us a Tragédia menom Skull and Bones

02. Február 2023

V našej najnovšej epizóde CentrumHer Podcastu sme začali krátkou rozpravou o The Day Before. Posledné kroky vývojárov totižto robia z nášho staršieho Face2Face článku ba priam až prorocký kúsok.

Vynechať sme nemohli ani hit nedávnych dní - HiFi Rush, ktorý Bethesda vydala v podstate z minúty na minútu. Lukáš sa podelil o svoje dojmy z tejto hry. No v posledných dňoch hral aj Dead Space Remake a tak porozprával čo-to aj o ňom.

Samozrejme, obísť sme nemohli ani seriál The Last of Us, ktorý aktuálne láme rekordy a dočkal sa aj potvrdenia druhej série. A nakoniec sme sa zasmiali na tragikomédií, ktorú v posledných mesiacoch predvádza Ubisoft, najme v súvislosti s hrou Skull and Bones.

Brazília schválila nákup Microsoft+Activision, s odkazom pre Sony

Úrady potvrdili nákup bez obmedzení.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

06. Október 2022

Activision wallpaper

Brazília, ako jedna z najväčších krajín sveta, dokončila svoju analýzu predaja spoločnosti Activision, za ktorú má Microsoft zaplatiť 69 miliárd dolárov. Spotrebiteľské úrady krajiny kontrolovali nákup z toho hľadiska, či Microsoft vďaka Activisionu nezíska monopolné postavenie na trhu a či budú spotrebitelia nejako obmedzení.

Úrady nakoniec schválili tento nákup úplne bez obmedzení a pripomienok. Administrative Council for Economic Defense vo svojom vyhlásení zdôvodňuje rozhodnutia a jeden z bodov odkazuje aj Sony.

  • Podľa CADE táto transakcia nedosiahne takých rozmerov, aby narušila konkurenciu na trhu. Skúmali nie len herný trh, ale aj trh s merchandisom či ostatné licencie, ktoré Activision má.
  • Po prevzatí Activisionu sa nijako nezmení možnosť prístupu na platformu Xbox alebo PC pre ostatných vývojárov a existujúcich zákazníkov na týchto platformách to nijako neovplyvní. To znamená, že transakcia nebude mať žiadny negatívny efekt na platformu alebo zákazníkov
  • Aj keď sa stane Call of Duty exkluzívnou značkou pre Xbox a PC, tieto platformy nebudú nijako negatívne ovplyvnené. Konkurencia bude mať stále rovnaký prístup a možnosti na tieto platformy.
  • Tento výrok adresovali priamo SONY: "Je dôležité zdôrazniť, že hlavným cieľom aktivít CADE je ochrana hospodárskej súťaže a podpora blahobytu brazílskych spotrebiteľov, a nie obrana konkrétnych záujmov konkrétnej konkurencie."
  • Hoci uznáva, že časť používateľov konzol PlayStation (od Sony) by sa mohla rozhodnúť pre migráciu na Xbox v prípade, že by sa hry Activision Blizzard – a najmä Call of Duty – stali exkluzívnymi pre ekosystém Microsoftu, SG/CADE neverí, že takáto možnosť sama o sebe predstavuje riziko pre hospodársku súťaž na trhu konzol ako celku.
  • Vzhľadom na vyššie uvedené sa dospelo k záveru, že súčasná fúzia je schválená bez obmedzení.

Microsoft je tak bližšie k prevzatiu firiem Activision, Blizzard a King. Momentálne tento obchod posudzujú aj britské úrady a Európska Komisia. Pred pár dňami letel Jim Ryan do Bruselu, aby orodoval u Európskej komisie proti akvizícii.

Očakávame, že po zverejnení výrokov Brazílskej komisie, Jim Ryan bude znovu útočiť na Microsoft v ďalšom blogovom príspevku na stránkach PlayStation.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom COD Mobile zarobilo miliardu, Activision zarába najviac na mikrotransakciách

COD Mobile zarobilo miliardu, Activision zarába najviac na mikrotransakciách

Firma zverejnila finančné výsledky za prvý štvrťrok 2021.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Microsoft povedal, že uvoľní všetky Activision Blizzard hry do Game Passu

Microsoft povedal, že uvoľní všetky Activision Blizzard hry do Game Passu

A to hneď po tom, čo uzavrú obchod.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Phil Spencer sa chystá oživiť značku StarCraft

Phil Spencer sa chystá oživiť značku StarCraft

Po prevzatí Activision Blizzard, Microsoft odklepne nový Starcraft.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom SPRÁVA DŇA: Microsoft Xbox kupuje Activision, Blizzard a King

SPRÁVA DŇA: Microsoft Xbox kupuje Activision, Blizzard a King

Najväčšia akvizícia v histórii herného priemyslu.